Aizvērt

Katlu revolūciju atbalsta, bet ielās visi neiet

2020. gada 29. maijā, 04:33
Raksta autors: Inguna Spuleniece
Katlu revolūciju atbalsta, bet ielās visi neiet
Pavāre Agnija Ķiģele, viesmīlis Roberts Asnis un pavārs Jānis Šēniņš sola, ka Kuldīgā pie restorāna "Bangert’s" katli tiks rībināti arī piektdien..
Foto: Alberts Dinters
Kuldīgas ēdināšanas uzņēmumi atbalsta Latvijas Restorānu biedrības (LRB) akcijas #KatluRevolūcija prasības samazināt nozarei PVN, bet 18.00 ielās katlus sit retais.
LRB viceprezidents un restorāna "36. līnija" līdzīpašnieks Lauris Aleksejevs un kolēģis Mārtiņš Sirmais uzsver, ka iestājas arī par desmitiem tūkstošu mazo un vidējo uzņēmēju, tajā skaitā par 30 000 ēdināšanā strādājošo, kuri politiķu solīto nav saņēmuši. Līdz 12% pazeminātais PVN pēc LRB aplēsēm ļautu izglābt 4000 darbavietu.

Kuldīgas novada pašvaldība šogad ēdinātājiem Rātslaukumā, Liepājas un Pils ielā ļāvusi izvietot vairāk galdiņu arī ārpus terasēm, ievērojot epidemioloģisko drošību, gājēju zonu un operatīvā transporta koridoru.

Nav laika šūpot kājas

Restorāna "Bangert’s" šefpavārs Aigars Sīlis ar katliem uz rumbas protestējis trešdien: „Pazeminātais PVN ļautu paaugstināt darbiniekiem algu. Uzņēmumam ir 30% kritums, salīdzinot ar laiku pirms gada. Pusotru mēnesi nosēdējām mājās, sapratām, ka nav laika šūpot kājas, – ar 1. maiju visi desmit darbinieki ir atpakaļ. 5. jūnijā atvērsim arī paviljonu. Brīvdienās apmeklētāju plūsmu var just, bet darbdienās ir izdzīvošana,” teic A.Sīlis. Domes piedāvāto restorāns neizmantos – pietiekot ar tagadējām terasēm.

Arī "Jēkaba sēta" uz Liepājas ielas nepaplašināsies un izmantos pagalmu, skaidro viesnīcas vadītāja Jolanta Lange. No 1. jūnija atgriezīsies visi astoņi restorāna darbinieki, ieskaitot viesmīļus. „Ceram, ka tūrisma sezona rudenī ieilgs. Ārzemnieki rezervāciju nevis atceļ, bet pārceļ.”

Rātslaukumā galdiņu būs vairāk

"Pagrabiņa" īpašnieks Raimonds Lapuķis: „Akcijas ideju atbalstu. Lētāk nekas nekļūs, bet darbinieku atalgojums kļūtu adekvāts.” Te saglabāti visi darbinieki, tie saņēmuši dīkstāves pabalstus. Par papildu galdiņiem esot prieks, jo terasē nedrīkst uzņemt tik viesu, cik iepriekš: „Pārējos liksim Rātslaukumā.”

"Kursas zemes" vecākais bārmenis Dāvis Dzalbe skaidro, ka Covid-19 dēļ trešo terasi Rātslaukumā nav atvēruši, bet galdiņus tās vietā likšot tā, ka noteikumu dēļ vietu skaits nesamazināsies. „Cilvēki sāk atgriezties. Vakar telpās bija aizņemti divi galdiņi un pie tiem sēdēja cilvēki, kuri divus mēnešus bija izvairījušies kaut kur iet.”
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Novadu reforma, no 119 izveidojot 42 pašvaldības:
veicinās reģionālo attīstību
neko nemainīs
sanaidos cilvēkus
sen bija vajadzīga
ietaupīs naudu
apvienos resursus
ir piekāpšanās lielajām pilsētām
vēl vairāk iztukšos laukus
nav pārdomāta līdz galam
Kurzemnieks Horoskopi