Aizvērt

Vēl viens simts Valtaiķu aprūpes namā

2020. gada 5. jūnijā, 06:29
Raksta autors: Anna Bivbāne
Vēl viens simts Valtaiķu aprūpes namā
Aprūpes namā Valtaiķi ar gardu kūku tiek svinēta iemītnieces Anna Dalkes 100. dzimšanas diena.
Foto: Aprūpes nama arhīva foto
Skrundas novada aprūpes namā "Valtaiķi" ārkartējās situācijas laikā izsludināta karantīna, bet tas neliedz svinēt svētkus. Iemītniece Anna Dalke sagaidījusi savu 100. dzimšanas dienu.
Gaviļniece te dzīvo vairākus gadus un šajā dienā jūtas gan uztraukusies, gan saviļņota. Lai gan svētki nosvinēti bez piederīgajiem, tomēr kūkas un ziedi sarūpēti, arī kāda dziesma uzdziedāta.

Anna dzimusi Vaiņodes apriņķa Asītes pagastā. Ģimenē auguši trīs bērni. Tēvs un māte bijuši laukstrādnieki. Anna pabeigusi Asītes sešgadīgo pamatskolu: „Pēc skolas pārcēlos pie māsas uz Liepāju, lai mācītos par šuvēju. Divdesmit viena gada vecumā apprecējos, laulībā piedzima divi deli.” Dzīve ritējusi savu gaitu līdz brīdim, kad sākušies grūti laiki. Anna stāsta: „Tolaik krievi ieņēma Liepāju. Tajā laikā visapkārt plosījās dažādas slimības. Viena no tādām ķēra māsu, un viņa nespēja to uzveikt. Man bija jāuzņemas rūpes par māsas dēlu Verneru.”

Visu mūžu jubilāre aizvadījusi Liepājā. No šī laika Annai atmiņā palicis gadījums: „Kurināju plīti, un vienā malkas pagalē bija iestrēgusi neizšauta lode. Tā sprāga un satraumēja man labo roku. Traumas dēļ vairs nevarēju neko padarīt, arī šūšana bija jāpārtauc. Labi, ka varēju atkopties un padarīt mājas darbus, lai pievērstos dēlu audzināšanai.”

Annai ar vīru paticis apmeklēt kino, teātri un doties pastaigās gar jūru. Šobrīd no tuviniekim palikuši vedekla un mazdēls. Gaviļniece svētku dienā atzīst: nav ticējusi, ka varēs nodzīvot tik garu un piepildītu mūžu. „Esmu pieredzējusi, kā Latvija kļūst patstāvīga. Piedzīvoti dažādi laiki, bet pāri visam katram valsts iedzīvotājam novēlu laimi, labklājību un darbu, ko padarīt,” tā aprūpes nama iemītniece.

Iestādes direktore Gunita Bivbāne stāsta, ka aprūpes namā A.Dalke ir otrā iemītniece, kura sasniegusi ievērojamo vecumu. Vārdamāsa Anna Stabe šogad nosvinējusi 102. dzimšanas dienu. G.Bivbāne piebilst, ka Annas ir ilgdzīvotājas, kuras šeit ne tikai apmeklē muzikālās nodarbības, bet arī piedalās visos pasākumos: „Annas mums ir spēcīgas sievietes, kas izdzīvojušas smagu mūžu, bet ir atsaucīgas, laipnas un sirsnīgas.” Ievērojot drošības noteikumus, direktore gaviļniecei pasniedza ziedu pušķi un segu ar Skrundas logo kā apsveikumu no pašvaldības, kā arī apsveikumu no Latvijas Valsts prezidenta.

„Esmu pieredzējusi, kā Latvija kļūst patstāvīga. Katram valsts iedzīvotājam novēlu laimi, labklājību un darbu, ko padarīt.”

 
Simtgadnieci Annu Dalki sveic aprūpes nama Valtaiķi vecākā iemītniece un vārdamāsa Anna Stabe, kurai ir 102 gadi.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Novadu reforma, no 119 izveidojot 42 pašvaldības:
veicinās reģionālo attīstību
neko nemainīs
sanaidos cilvēkus
sen bija vajadzīga
ietaupīs naudu
apvienos resursus
ir piekāpšanās lielajām pilsētām
vēl vairāk iztukšos laukus
nav pārdomāta līdz galam
Kurzemnieks Horoskopi