Aizvērt

Ozolu pārvērš par deviņgalvu pūķi

2020. gada 19. jūnijā, 05:18
Raksta autors: Lāsma Reimane
Ozolu pārvērš par deviņgalvu pūķi
Kabiles pagasta ozolu biotopā vecs ozols pārtop par deviņgalvu pūķi.
Foto: Lāsma Reimane
„Skaista diena un laba kompānija,” tā par koktēlniecības plenēru atpūtas un mācību parkā Ozolu biotops 17. jūnijā Kabilē saka pasākuma dalībnieki, kuri nokaltušu ozolu veidoja kā pūķi ar deviņām galvām. Tas atspoguļos grupas Līvi dziesmu "Deviņvīru spēks".
Organizators, ozolu biotopa saimnieks Aivars Bergmanis saka: „17. jūnijs ir Latvijas Republikas okupācijas diena, kad 1940. gadā ienāca 90 tūkstoši Sarkanās armijas karavīru un sākās izvešana. Dzejnieks Olafs Gūtmanis, Deviņvīru spēka teksta autors, arī divas reizes ir izvests uz Sibīriju.” Jau 2015. gadā Aivars mežā izveidoja Līvu ielu, kurā šīs grupas dziesmas pārvērstas koka skulptūrās. Jaunais objekts ir ielas papildinājums.

„Divus gadus šis ozols neizdeva nekādu dzīvību – gāja bojā, bet pagājušajā gadā radās doma to izmantot šādi. Tā kā ikgadējais plenērs Kuldīgā nenotiek, sazvanījos ar cilvēkiem, kuri katru gadu tajā piedalījušies, un izstāstīju ideju.”

Kabilē bija ieradušies dalībnieki no Kuldīgas, Dobele, Kandavas un Cēsīm. Ģirts Indriksons Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikumā savulaik apguvis mēbeļu galdnieka programmu. „Pēdējo gadu bija Ķīnā, strādāju par angļu valodas skolotāju, bet tagad esmu atgriezies. Man koka plenērs vienmēr paticis – koks ir mana sirdslieta. Prieks, ka mani uzaicināja. Atmosfēra ir lieliska, jo patīkami atrasties sabiedrībā, kurā tiek novērtēta tēlniecība.”

Dobelnieks Oskars Krauze un kandavnieks Aivars Grīnbergs kopā strādāja pie pūķa galvas. O.Krauze stāsta: „Šodien ir silti, un pasākums ir labs. Pirms tam uz plenēru Kuldīgā esam braukuši jau desmit gadus. Tas bija kļuvis par ikgadēju pasākumu. Šogad Aivars piezvanīja, un domājām, kāpēc gan ne.”

KTTT pasniedzējs Jānis Feldbergs saka: „Katrs pēc savas skices veido savu galvu. Iepriekšējā vakarā atradu īsto skici, no rīta izzāģēju kontūras, un pārējo dienas daļu kaļu ar kaltu. Manuprāt, Aivars sarīkojis ļoti labu pasākumu. Visi esam pazīstami, esam domubiedri, kuri katru gadu satiekas, tāpēc prieks, ka šogad tiekamies šeit, turklāt šajā biotopā esmu pirmo reizi.” 
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Novadu reforma, no 119 izveidojot 42 pašvaldības:
veicinās reģionālo attīstību
neko nemainīs
sanaidos cilvēkus
sen bija vajadzīga
ietaupīs naudu
apvienos resursus
ir piekāpšanās lielajām pilsētām
vēl vairāk iztukšos laukus
nav pārdomāta līdz galam
Kurzemnieks Horoskopi