Aizvērt

Izraudzīti jauni vadītāji

2020. gada 25. jūnijā, 16:30
Raksta autors: Inguna Spuleniece
Izraudzīti jauni vadītāji
Foto: Lāsma Reimane
Pašvaldības aģentūru Kuldīgas novada sociālais dienests turpmāk vadīs Sarmīte Segliņa, bet par kapitālsabiedrības "Kuldīgas siltumtīkli" valdes priekšsēdi kļuvis Andris Aniņš. 25. jūnijā domes sēdē viņus sveica deputāti.
Dienesta darbs ir pazīstamsIepriekšējā sociālā dienesta vadītāja Maruta Jautaiķe devusies pensijā. S.Segliņu konkursa komisija izvēlējusies no sešiem pretendentiem. Jaunajai vadītājai ir otrā līmeņa augstākā profesionālā izglītība iestāžu un uzņēmumu vadībā un maģistres grāds vadības zinībās. Izglītība iegūta Liepājas universitātē. Pašvaldībā par grāmatvedi viņa strādājusi kopš 2004. gada, sociālajā dienestā – kopš 2005. gada. No 2017. gada bijusi tur galvenā grāmatvede. Maģistres darbā S.Segliņa pētījusi sociālās uzņēmējdarbības iespējas Kuldīgas novadā. Iesaistījusies Latvijas Sociālās uzņēmējdarbības asociācijā, kļūstot par šīs nozares vēstnieci novadā.

„Sociālā dienesta darbs man ir ļoti labi zināms. Esmu gatava censties mazināt birokrātiju, darbu vairāk virzot uz cilvēciskām vērtībām. Diemžēl dažkārt šķiet, ka aiz papīru kalniem tās šad tad pazūd,” uzskata jaunā dienesta vadītāja.


Atgriežas dzimtajā pusēA.Aniņš starp 15 kandidātiem uz KS vadītāja amatu atzīts par labāko. Viņš smejas, ka ideju no Rīgas atgriezties dzimtajā novadā pasteidzinājis vīrusa laiks. „Esmu dzimis Laidu pagasta Sermītē, kur dzīvo vecāki. Desmit gadu vecumā viņi mani atsūtīja uz pilsētu, kur Viļa Plūdoņa Kuldīgas ģimnāzijā mācījos komercklasē. 10. klasē sadraudzējāmies ar līdzšinējo Kuldīgas siltumtīklu vadītāju Arti Robertu. Pēdējos mācību gadus pat dzīvojām vienā dzīvoklī. Tad devos uz Ventspils augstskolu mācīties ekonomiku un pārvaldību ar specializāciju finansēs un IT jomā. Turpat mācījos maģistrantūrā, bet tā ģimenes apstākļu dēļ palika nepabeigta,” skaidro A.Aniņš.

Viņš strādājis Ventspils pašvaldībā, bijis arī tranzīta kompānijas finanšu vadītājs – sākumā Ventspilī, tad Rīgā. Piecus gadus strādājis Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā par padomes locekli. Pēc pilnvaru termiņa beigām darbojies dažādu privātu projektu finanšu vadībā. Pirms diviem gadiem kļuvis par finanšu direktoru Latvijas Hokeja federācijā (LHF). Darbojas arī kā finanšu vadītājs uzņēmumā Hokeja akadēmija. Tā ir LHF meitas kompānija, kurai uzticēts Rīgā rīkot nākamā gada pasaules čempionātu. „Tagad ir doma palikt tikai federācijā, kas ir nodibinājums. Šos pienākumus ar darbu Kuldīgā varu apvienot, bet ar Hokeja akadēmijā darāmo ne,” skaidro A.Aniņš.

Jaunais vadītājs uzskata, ka pārņem saprātīgi pārvaldītu pašvaldības uzņēmumu, kurā, viņaprāt, nekāda revolūcija nebūtu jātaisa.

A.Roberts, kurš kopš gada sākuma vadīja gan KS, gan Kuldīgas komunālos pakalpojumus (KKP), saka: „Abiem uzņēmumiem liela atbildība, bet KKP darāmā ir daudz vairāk.”
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Novadu reforma, no 119 izveidojot 42 pašvaldības:
veicinās reģionālo attīstību
neko nemainīs
sanaidos cilvēkus
sen bija vajadzīga
ietaupīs naudu
apvienos resursus
ir piekāpšanās lielajām pilsētām
vēl vairāk iztukšos laukus
nav pārdomāta līdz galam
Kurzemnieks Horoskopi