Aizvērt

Izvēlas saldas un sulīgas

2020. gada 26. jūnijā, 04:22
Raksta autors: Lāsma Reimane
Izvēlas saldas un sulīgas
Pašmāju zemeņu raža šogad ir vēlāka, bet tādēļ ogu vēl jo vairāk kārojas.
Foto: Lāsma Reimane
„Šogad zemenes nogatavojušās vēlāk,” saka Kurmāles pagasta piemājas saimniecības "Saiva" īpašniece Skaidrīte Jansone, kura kopā ar vīru Imantu šīs ogas audzē jau gadiem.
S.Jansone stāsta: „Man tas patīk, un ogas garšo. Ja nepatiktu, tad nedarītu. Sākumā bija vien dažas mazas dobītes, kas izpletās līdz pushektāram. Tagad mums ir septiņas astoņas šķirnes, bet agrāk bija 18. Visiem garšo saldas ogas, un visiecienītākās ir ‘Polka’ un ‘Sonāte’. Aug arī ‘Zefīrs’, ‘Induka’, ‘Honey’, ‘Salsa’, ‘Malvīne’, ‘Florence’. „Ziemas šogad nebija, un zāle aug visu gadu, patērējot barības vielas, līdz ar to raža nebūs tik liela kā iepriekš. Pavasaris bija vēls, un ilgi pūta ziemeļaustrumu vējš, arī tāpēc zemenes ir vēlāk. Pagājušajā gadā tās bija gatavas 13. jūnijā, šogad tikai 22. jūnijā. Arī bites nelidoja ziedus apputeksnēt, jo tām patīk siltums Tagad mana diena sākas ļoti agri – ap pieciem no rīta jau esmu vagā, jo vēlāk ir ļoti karsti.” Ļoti traucējot vārnas, kas saknābā ogas un pat izraujot jaunos stādiņus.

S.Jansone zemenes ravē un lasa ogas, bet vīrs Imants darot visu pārējo, arī tirgojas Pilsētas laukumā Kuldīgā. Cena pašlaik esot no trim līdz pieciem eiro un atkarīga no kvalitātes, piemēram, saldās un lielās ogas vienmēr būšot dārgākas.

Audzētāja stāsta, ka ievārījumu pati gatavojot maz, bet viņai ļoti garšojot saldētas ogas: „Ziemas vakaros ēdam nevis saldos ēdienus, bet saldētās zemenes. Ja karstais laiks turpināsies, tad tās nogatavosies ļoti strauji. Atceros, ka 2018. gadā zemenes bija vien 13 dienas, jo bija ļoti karsti.”
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Novadu reforma, no 119 izveidojot 42 pašvaldības:
veicinās reģionālo attīstību
neko nemainīs
sanaidos cilvēkus
sen bija vajadzīga
ietaupīs naudu
apvienos resursus
ir piekāpšanās lielajām pilsētām
vēl vairāk iztukšos laukus
nav pārdomāta līdz galam
Kurzemnieks Horoskopi