Aizvērt

Zemessardzes 4. Kurzemes brigādei – 28

2020. gada 30. jūnijā, 12:38
Raksta autors: Alberts Dinters
Zemessardzes 4. Kurzemes brigādei – 28
Foto: Alberts Dinters
Zemessardzes 4. Kurzemes brigāde ar svinīgo pasākumu un jauno zemessargu zvēresta došanas ceremoniju pulkveža O. Kalpaka muzejā un piemiņas vietā Airītēs 30. jūnijā atzīmē 28.gadadienu, kopš Latvijā tika izveidotas Zemessardzes brigādes.
Pavēle par Zemessardzes novadu vienību izveidošanu tika izdota 1992. gada 30.jūnijā un paredzēja izveidot piecas Zemessardzes brigādes, tai skaitā arī 4. Kurzemes novada brigādi. Toreiz brigādes sastāvā tika iekļauti 41. Talsu bataljons, 42. Tukuma bataljons, 43. Saldus bataljons, 44. Liepājas bataljons, 45. Kuldīgas bataljons un 46. Ventspils bataljons.

Laika gaitā Kurzemes novada brigāde piedzīvoja vairākas reorganizācijas.

Tagad tā aptver visu Kurzemi un daļu Zemgales teritorijas. Brigādes pakļautībā atrodas štābs Kuldīgā, trīs kājnieku bataljoni Liepājā, Dobelē un Ventspilī,  nodrošinājuma bataljons Kuldīgā un kaujas atbalsta bataljons Jelgavā.

Pārliecība par to, ka nepieciešams veidot Zemessardzi, radās 1991. gadā Barikāžu laikā. Zemessardze joprojām ir lielākais militārais formējums Latvijā, un bez tās atjaunotās Latvijas Republikas vēsture nav iedomājama.

1991. gada 23. augustā Latvijas Republikas Augstākā Padome (LR AP) kā vienu no pirmajiem atjaunotās valsts likumiem pieņēma Likumu par Latvijas Republikas Zemessardzi. Tas noteica, ka Zemessardze (ZS) ir brīvprātīgs sabiedrības pašaizsardzības formējums un tās mērķis ir iesaistīt valsts iedzīvotājus valsts un sabiedrības aizsardzībā.

Atbilstoši Zemessardzes likumam, tā ir Nacionālo bruņoto spēku sastāvdaļa, kuras mērķis ir iesaistīt Latvijas pilsoņus valsts teritorijas un sabiedrības aizsardzībā un kura piedalās valsts aizsardzības uzdevumu plānošanā un izpildē atbilstoši likumā noteiktajiem uzdevumiem.

Plašāk par svinībām un jauno zemessargu skaitu lasiet kādā no "Kurzemnieka" nākamajiem numuriem.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Novadu reforma, no 119 izveidojot 42 pašvaldības:
veicinās reģionālo attīstību
neko nemainīs
sanaidos cilvēkus
sen bija vajadzīga
ietaupīs naudu
apvienos resursus
ir piekāpšanās lielajām pilsētām
vēl vairāk iztukšos laukus
nav pārdomāta līdz galam
Kurzemnieks Horoskopi