Aizvērt

Gandrīz visi kāmīši tikuši pie saimniekiem

2020. gada 3. jūlijā, 05:05
Raksta autors: Jolanta Hercenberga
Gandrīz visi kāmīši tikuši pie saimniekiem
Veikala “Zoo centrs” pārdevēja Iveta Drunese rāda, cik omulīgi jūtas viens no ceļmalā atstātajiem un pēc tam labu cilvēku atrastajiem un uz veikalu atgādātajiem Džungārijas kāmīšiem.
Foto: Jolanta Hercenberga
„Ja tu, kas tos dzīvnieciņus tur pameti, šo lasi (speciāli necentos uzrunāt tevi ar lielo burtu), tad tu esi briesmīgs cilvēks!” savā feisbuka kontā raksta liepājniece Ieva Ozoliņa Balcere pēc tam, kad Kabiles ceļa mežmalā atrada kastītē pamestu kāmju mammu ar mazuļiem.
"Kurzemniekam" sazinoties ar Ievu, viņa pastāstīja, ka abi ar dzīvesbiedru Emīlu pirms Līgo svētkiem braukuši no Rīgas uz Kuldīgu un 12 km pirms tās apstājušies mežmalā tādā kā iebrauktā stāvvietā, lai saplūktu lupīnas. Ieva ieraudzījusi, ka netālu mētājas bērnu apavu kastīte ar uzrakstu "Nike". „Sadusmojos, ka cilvēki atkal mēslo, bet bija vēl briesmīgāk! Kastītē ieraudzīju deviņus kāmīšus – vienu lielu, četrus mazuļus un četrus pavisam mazus bēbīšus,” stāsta Ieva.

Kastē bija arī mājiņa kamīšiem un mazliet granulas, bet ēdiena un ūdens neesot bijis. Mēģinājuši sazvanīt vairākas dzīvnieku patversmes, bet tas neesot izdevies. Zinot, ka veikalā "Rimi" Kuldīgā ir zooveikals, vērsušies pēc palīdzības tur. Pārdevēja bijusi ļoti pretimnākoša, dzīvnieciņus paņēmusi veikalā savā aprūpē.

Veikalā "Zoo centrs" pārdevēja Iveta Drunese stāsta, ka todien strādājusi viņas kolēģe, kas dzīvnieciņus paņēmusi. Tie esot Džungārijas kāmīši, kas ir ļoti pieprasīti. No deviņiem atvestajiem tikai trīs vēl gaidot savus saimniekus. Pārējie pāris dienās jau nopirkti. Agrāk veikalā ikdienā turēti pārdošanai domātie dzīvnieciņi, bet Kuldīgā neesot tik liels pieprasījums pēc tiem, tādēļ pircējam kāmītis, cūciņa, trusītis vai kāds cits mīļdzīvnieciņš nu tiekot atvests no citiem veikaliem pēc pasūtījuma. Bet jaundzimušos dzīvnieciņus veikalā joprojām labprāt iepērkot. „Ja kāmīši ir sadzimuši, tad nevajag tos atstāt uz ielas vai kur citus. Var nest uz veikalu,” saka I.Drunese. „Arī citās pilsētās var piedāvāt, noteikti paņems. Pat priecīgi būs. Bet paaugušos dzīvnieciņus veikalā gan ne labprāt ņemam, jo pirkt visi grib tikai maziņus. Dzīvnieciņa pirkšanai ir jābūt pārdomātam lēmumam. Ja ir tas izdarīts, tad jāuzņemas arī atbildība. Tādēļ arī bērniem bez vecāku klātbūtnes tos nepārdodam.”
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Pasaulē atkal jauni Covid-19 uzliesmojumi. Vai Latvijā:
cilvēki ir uzmanīgi un piesardzīgi;
zaudējuši modrību
uzvedas atbilstoši valdības noteiktajam;
pārkāpj distancēšanās noteikumus;
cilvēki būtu stingrāk sodāmi;
valdībai būtu jāpievelk groži;
policijai stingrāk jāuzrauga pulcēšanās pārkāpumi;
sodiem jābūt bargākiem.