Aizvērt

"Novada garšas" pikniks pie Nabes ezera

2020. gada 3. jūlijā, 19:43
Raksta autors: Daina Tāfelberga
"Novada garšas" pikniks pie Nabes ezera
Foto: Daina Tāfelberga
Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs arī šogad turpina tradicionālās "Novada garšas" pasākumus. Jau otro gadu mūspuses mājražotāji savus labumus rādīja Padures pagastā kempingā "Nabīte", bet Covid-19 dēļ šoreiz tas notika ierobežotos apstākļos, plašākai publikai par norisi vēstot ar plašsaziņas līdzekļu palīdzību.
"Nogaršo Latviju Kurzemē!" šogad bija kā pikniks, kurā ēdieni, arī īsta dabiskā kafija tika gatavota brīvā dabā, turklāt uz dzīvas uguns. Varēja vērot, kā īpašā marinādē tiek grilētas Snēpeles pagasta Mazsāliju foreles ar "Gunjaka" piešprici, pēc riktīgi labām suitu receptēm kults un vārīts buberts, top Ēdoles "Pilskrogā" iecienītas smalkas uzkodas no svaigas Ventas vimbas. Izrādījās, ka atzinību guvušo "Curonia" kafiju var pagatavot uz ugunskura, un tā ir pat garšīgāka par to, ko saņemam no speciālā automāta. Ciemos bija atbraukuši Imanta Ziedoņa fonda "Viegli" pārstāvji un parādīja, cik vienkārši un garšīgi kartupeļi izcepas dziestošās oglēs. Kulminācija – bedrē uz koka restēm kūpināti brekši, ko tepat Nabes ezerā izmakšķerēja un pagatavoja rīdzinieks, makšķernieks un fotogrāfs Aigars Jansons. Pasākumu vadīja aktieris Normunds Laizāns, muzikāli priecēja dziesminieks Goran Gora.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Pasaulē atkal jauni Covid-19 uzliesmojumi. Vai Latvijā:
cilvēki ir uzmanīgi un piesardzīgi;
zaudējuši modrību
uzvedas atbilstoši valdības noteiktajam;
pārkāpj distancēšanās noteikumus;
cilvēki būtu stingrāk sodāmi;
valdībai būtu jāpievelk groži;
policijai stingrāk jāuzrauga pulcēšanās pārkāpumi;
sodiem jābūt bargākiem.