Aizvērt

Iedzīvotāji logu restaurāciju var turpināt

2020. gada 7. jūlijā, 15:45
Raksta autors: Alberts Dinters
Iedzīvotāji logu restaurāciju var turpināt
Logi tiek atjaunoti Kuldīgas restaurācijas centra speciālistu Jāņa Mertena un Mihaila Sivuhina uzraudzībā.
Foto: Alberts Dinters
Lai dotu iespēju salabot mājas vai dzīvokļa logus, Kuldīgas restaurācijas centrs vecpilsētas iedzīvotājiem bija izsludinājis papildu pieteikšanos logu akcijai.
Tā kā šopavasar laika apstākļi bija labvēlīgi agrai restaurācijas sezonai, pirmo akciju centrs izsludināja jau martā. Pieteicās ap 20 vecpilsētā dzīvojošu ģimeņu, kuras logus atjaunot jau drīz būs pabeigušas, tādēļ līdz 3. jūlijam tika izsludināta jauno interesentu pieteikšanās. Kurzemnieks sazinājās ar restauratoru un konsultantu Jāni Mertenu, bet viņš vēl nevarēja pateikt precīzi, cik ir pieteikušies. „Interese ir ļoti liela,” skaidro J.Mertens. „Mēs vēl jautājam tiem, kuri pieteicās pirmajā kārtā, vai būs vēl papildu logi, kurus viņi vēlēsies atjaunot.”

Logus varēs atjaunot centrā Baznīcas ielā 30 vai savās telpās un saņemt konsultācijas. Restauratori katram pastāstīs un praktiski parādīs, kā un cik bieži jāveic rāmju apkope, stāstīs par krāsu toņu izvēli, par materiāliem, kas būtu jālieto, lai logi kalpotu ilgāk. Iedzīvotāji varēs apgūt logu ķitēšanu, jo vēsturiski Kuldīgā stikli nav stiprināti ar līstēm – šis vecpilsētai neatbilstošais paradums ieviests padomju laikos. Praktiskos darbos palīdzēs centra amatnieki.

Kuldīgas novada pašvaldība vecpilsētas iedzīvotājus atbalsta, bez maksas piedāvājot instrumentus, lineļļu rāmju gruntēšanai, ķiti un krāsas.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Pasaulē atkal jauni Covid-19 uzliesmojumi. Vai Latvijā:
cilvēki ir uzmanīgi un piesardzīgi;
zaudējuši modrību
uzvedas atbilstoši valdības noteiktajam;
pārkāpj distancēšanās noteikumus;
cilvēki būtu stingrāk sodāmi;
valdībai būtu jāpievelk groži;
policijai stingrāk jāuzrauga pulcēšanās pārkāpumi;
sodiem jābūt bargākiem.