Aizvērt

Zemessardzes mācību nometne

2020. gada 7. jūlijā, 16:11
Raksta autors: Alberts Dinters
Zemessardzes mācību nometne
Zemessargu un rezerves karavīru mācības poligonā “Mežaine” ilgs 21 dienu.
Foto: Alberts Dinters
No 6. līdz 26. jūlijam Skrundas novada poligonā “Mežaine” un Kuldīgas novada Upīškalnā Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes rīkotajā pamatmācību nometnē piedalās jaunie zemessargi no visām vienībām.
Kurzemes brigādē izveidojusies tradīcija – dienestā uzņemto apmācība notiek nometnē, kurā zemessargi militārās pamatiemaņas iegūst nepārtraukti trīs nedēļas. Tiek apgūtas lauka kaujas iemaņas, šaušanas pamatprincipi, topogrāfija, pirmā palīdzība, ierindas mācība, kā arī ieskats psiholoģijā. Būs iespēja uzlabot fizisko sagatavotību. Jaunos mācīs instruktori no brigādes štāba un bataljoniem.

Vienlaikus poligonā “Mežaine” notiks rezerves karavīru apmācība. Kā pastāstīja brigādes komandieris, pulkvedis Andris Rieksts, pamatkurss paredzēts 50–60 rezerves karavīriem, atsvaidzinot dienestā gūtās iemaņas.

4. Kurzemes brigāde aptver visu Kurzemi un daļu Zemgales. Tās pakļautībā atrodas štābs un nodrošinājuma bataljons Kuldīgā, kājnieku bataljoni Liepājā, Dobelē un Ventspilī un kaujas atbalsta bataljons Jelgavā.

 
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Pasaulē atkal jauni Covid-19 uzliesmojumi. Vai Latvijā:
cilvēki ir uzmanīgi un piesardzīgi;
zaudējuši modrību
uzvedas atbilstoši valdības noteiktajam;
pārkāpj distancēšanās noteikumus;
cilvēki būtu stingrāk sodāmi;
valdībai būtu jāpievelk groži;
policijai stingrāk jāuzrauga pulcēšanās pārkāpumi;
sodiem jābūt bargākiem.