Aizvērt

Iemūrē kapsulu jaunās šautuves pamatos

2020. gada 24. jūlijā, 08:23
Raksta autors: Alberts Dinters
Iemūrē kapsulu jaunās šautuves pamatos
Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes komandieris pulkvedis Andris Rieksts ar lepnumu atrāda vietu, kur pēc trim mēnešiem atradīsies jaunais šautuves komplekss.
Foto: Alberts Dinters
24. jūlijā Skrundas novadā militārajā poligonā Mežaine svinīgi tiek atklāta nākamā teritorijas uzlabošanas un labiekārtošanas fāze. Proti, ar svinīgu vēsturiskās laika kapsulas iemūrēšanas ceremoniju atklāta jaunās šautuves būvniecība.
Šautuve atradīsies pašā poligona centrā, sastāvēs no trīs daļām, un tās būvniecība, kurā iekļauta būvniecība, infrastruktūras sakārtošana un apzaļumošana, izmaksās ap 600 000 eiro. Tā paredzēta gan jaunsargu, gan zemessargu mācībām šaušanā ar kaujas munīciju. Jaunsargiem paredzētā daļa būs 100 metru plata un 50 metru gara ar dažādām ugunslīnijām, ko zemessargi varēs izmantot mācībām šaušanai ar pistolēm. Blakus atradīsies šaušanai paredzētā teritorija, kura būs 300 metru gara un kurā tiks izmantoti dažādi strēlnieku ieroči, bet trešā šautuve būs 100 metru gara. Visas trīs varēs izmantot vienlaicīgi, katru šautuvi ap 30 cilvēku.

Projekta autori ir arhitektūras un projektēšanas biroja "3D birojs", darbus veiks SIA "Urbumiņš Pluss".

„Šis ir unikāls projekts, jo to pēc Aizsardzības ministrijas (AM) iniciatīvas pirmo reizi ir pilnībā uzticēts īstenot Latvijas Zemessardzei,” skaidro Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes komandieris pulkvedis Andris Rieksts. Šautuves izbūvēšana ir papildu iespēja militāro pilsētiņu izmantot arī Latvijas sabiedroto militārajiem spēkiem. Kompleksa izbūvi finansē AM.

Militārā poligona Mežaine teritorija ir 53,83 hektāri, pēc paplašināšanas būs 952,5 hektāri. Poligona paplašināšanai AM valdījumā paredzēts pārņemt gan Zemkopības ministrijas valsts īpašumā esošos, gan privātpersonām piederošos nekustamos īpašumus Skrundas un Kuldīgas novadā. AM, Nacionālo bruņoto spēku un Zemessardzes pārstāvji jau tikušies ar zemju īpašniekiem un Skrundas novada pašvaldību, lai iepazīstinātu ar poligona attīstības plāniem.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Lūgums palīdzēt

Pazudis maks 16. oktobrī Kuldīgā, veikala Maxima apkārtnē ar Dainas Ozoliņas dokumentiem. Pret atlīdzību ātradējam zvanīt pa tālruni 29154491.
Aptauja
Vai gatavojat krājumus ziemai:
Konservēju paša izaudzēto, pietiek visi ziemai
Pērku ogas un dārzeņus, jo savam ievārījumam ledusskapī jābūt
Ja sanāk laika
Neko negatavoju – visu var nopirkt veikalā.
Par to nedomāju
Kurzemnieks Horoskopi