Aizvērt

Grib būvēt lielveikalu

2020. gada 24. jūlijā, 08:33
Raksta autors: Inguna Spuleniece
Grib būvēt lielveikalu
Uzņēmums "MV Holding" gatavs šajā vietā iekārtot stāvlaukumu arī Kuldīgas pārtikas tirgus apmeklētājiem, ja izdosies nomas izsolē iegūt zemes gabalu lielveikalam.
Foto: Alberts Dinters
Kuldīgas novada domes sēdē 30. jūlijā deputātiem nāksies lemt par zemes gabala Aizputes ielā nodošanu publiskā izsolē ar apbūves tiesībām.
Izbraukātā pļava starp Aizputes un Mucenieku ielu, kur šobrīd īpaši tirgus dienās tiek liktas automašīnas, ik pa laikam izraisa uzņēmēju interesi. Tur gribējuši būvēt ķīmisko tīrītavu, lauksaimniecības tehnikas tirgotavu, zeme bijusi arī ilgstošā nomā, bet tagad saņemts iesniegums no SIA "MV Holding", kas vēlētos zemi nomāt uz maksimālo pieļaujamo laiku – 30 gadiem, lai būvētu lielveikalu.

Uzņēmēji un viņu pārstāvis Kuldīgā Matīss Upītis bija ieradušies pašvaldības attīstības komitejas sēdē, lai atbildētu uz deputātu jautājumiem. Deputāti gan nesaņēma atbildi uz to, kāda tirdzniecības tīkla veikals tas būs, jo tas esot komercnoslēpums. Toties uzņēmēji solīja, ka stāvlaukums pie tā arī turpmāk būs izmantojams ne tikai veikala klientiem. Viņi gatavi ieguldīt arī infrastruktūrā, līdzdarbojoties iecerētās Jāņa ielas izbūvē. M.Upītis uzsvēra, ka pirms būvniecības paredzēti lieli zemes darbi, tādējādi pašvaldības zemē jau investējot līdzekļus. Attīstības komitejas vadītājs Viktors Gotfridsons uzsvēra: uzņēmējiem jāsaprot, ka viņi nebūs vienīgie, kas piedalīsies izsolē, konkurence būs, turklāt būs noteikti dzelžaini būves pabeigšanas termiņi. Vēl viņš apjautājās, vai "MV Holding" būtu gatavi arī zemes gabala pirkšanai izsolē. M.Upītis atzina, ka tāds ir mērķis, tomēr, zinot, ka zemes sagatavošana pārdošanai pašvaldībai prasītu aptuveni gadu, uzņēmēji nav ar mieru tik ilgi gaidīt.

V.Gotfridsons atzina, ka no vietas sakārtošanas viedokļa būtu labi zemi izsolīt vai pārdot. Attīstības komitejas lēmums bija izsoli konceptuāli atbalstīt. M.Upītis sarunā ar "Kurzemnieku" gan izteicās, ka dome nesaprotamu iemeslu dēļ ar lēmumu kavējas, jo iesniegums no uzņēmējiem bijis pirms četriem mēnešiem. „Šī kompānija ir ļoti nopietna, viņu celti ir visi veikali "Depo" Rīgā. Viņi ir gatavi ieguldīt, piedalīties izsolē un solīt, cik vajag. Diemžēl sajūtot ilgo pašvaldības vilcināšanos, investoriem var rasties doma Kuldīgā nenākt, bet meklēt citu pilsētu. Ja par nomas izsoli tiks lemts drīzumā, nākamgad var sākties būvniecība.” Šeit iecerēts veidot "Rimi" līdzīgu veikalu ar pārtikas tirdzniecību centrā un citiem maziem veikaliņiem apkārt.

Viņš noraidīja pilsētā virmojošās baumas, ka tiks būvēts veikals "Lidl" tīklam, uzsverot, ka šim tīklam reģionā ir par maz iedzīvotāju.


 
Komentāri
Ārija Pušilova
2020. gada 24. jūlijā, 22:25
Kuldìgà jau gadiem stàv liels pamests veikals Maks ! Kur pirktspèjígà tauta ?
Gu Lee
2020. gada 24. jūlijā, 20:32
Sviests kaut kāds. Kādu vēl lielveikalu? Nu, ja nu vienīgi SKY vai kaut ko tādu, jo lēto preču tirgotavu te jau ir gana.
Astrida Zandmane
2020. gada 24. jūlijā, 17:54
Pilsētas centrā nedrīkst pārdot zemi uz 30 GADIEM lielveikala būvniecībai ! Centrā mazo un vidējo veikaliņu diezgan ! Iznāks kā Rīgā - vecpilsētā un centrā visa zeme pārdota vai iznomāta ārzemniekiem uz 100 gadiem - nav brīnums, ka koncertzālei vairs nav vietas. Kuldīdzniekiem pašiem jāpadomā un jādod idejas , ko tur vislabāk iekārtot vai būvēt, lai pilsēta nezaudētu savu vienreizību un senatnīgumu.
Māra Jansone
2020. gada 24. jūlijā, 12:39
...nu, nu...Kuldīgai ""tiešām būtu galēji nepieciešams"" vēl kāds lielveikals, ja vien tas ir īstais iemesls.
Bet par to, kāpēc pilsēta pati nevarētu tur izveidot normālu stāvlaukumu sava pārtikas tirgus apmeklētājiem - brīnos un domāju jau vairākus gadus.
Artis Pareizais
2020. gada 24. jūlijā, 12:27
Vo vo! Tieši to pašu iedomājos! Varen liel firm!
Māris Caune
2020. gada 24. jūlijā, 09:01
Varen` nopietn firm.
Reģistrācijas datums 05.12.2019.
Apmaksātais pamatkapitāls: 100 eur
Patiesie labuma guvēji - Mārtiņš Viļumsons
Publiska bezmaksas informācija - https://info.ur.gov.lv/#/legal-entity/42103102846
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Lūgums palīdzēt

Pazudis maks 16. oktobrī Kuldīgā, veikala Maxima apkārtnē ar Dainas Ozoliņas dokumentiem. Pret atlīdzību ātradējam zvanīt pa tālruni 29154491.
Aptauja
Vai gatavojat krājumus ziemai:
Konservēju paša izaudzēto, pietiek visi ziemai
Pērku ogas un dārzeņus, jo savam ievārījumam ledusskapī jābūt
Ja sanāk laika
Neko negatavoju – visu var nopirkt veikalā.
Par to nedomāju
Kurzemnieks Horoskopi