Aizvērt

Valsts policisti beidzot saņem jaunās formas

2020. gada 31. jūlijā, 15:38
Raksta autors: Alberts Dinters
Valsts policisti beidzot saņem jaunās formas
Foto: Valsts policija
Kā ziņo Valsts policija (VP), jau ar 1. augustu tie policisti, kuri ikdienā nodrošina sabiedrisko kārtību un drošību, būs redzami jaunā dizaina formas tērpos. Jaunus tērpus VP darbinieki saņems pēc 20 gadu pārtraukuma.
Ar augusta pirmo datumu kopumā 978 amatpersonas no patruļpolicijas, satiksmes drošības kontroles un konvoja struktūrvienībām visā Latvijā būs redzamas jaunajos formas tērpos.

Kā uzsver VP, jaunā forma ir mūsdienīga, kvalitatīvi un vizuāli atšķirīga pašreizējiem formas tērpiem, tā esot ir arīdzan funkcionāla – ērta un atbilstoša dienesta uzdevumu pildīšanai Latvijai raksturīgajos klimatiskajos apstākļos, tostarp ilgstošam darbam lietū.

Formas tērpu komplektu dizains izstrādāts pēc daudzslāņu principa, lai tie kalpotu pēc iespējas ilgāk. Tērpi no ierasti zilajām formām krasi atšķirsies arī ar krāsām, jo to salikums izvēlēts, lai saskanētu ar jauno VP auto trafarējumu.

Ar jaunajiem formas tērpiem visi Latvijas VP darbinieki jāapgādā līdz 2024. gadam, tas notiks pakāpeniski, tamdēļ vēl kādu laiku uz ielām būs redzami policisti gan vecajos, gan jaunajos formas tērpos. Prioritāte apgādei ar jaunajiem bija tām VP struktūrvienībām, kuru dienesta pienākumi saistīti ar sabiedriskās kārtības un drošības nodrošināšanu, ikdienā esot redzami sabiedrībai.

Pilnā komplektā iekļauta termoveļa, polo krekls ar īsām un garām piedurknēm, vieglā un blīvā auduma bikses, virsjaka, lietus jaka un lietus bikses, ziemas jaka, trīs veidu cepures, šalle, cimdi, modulārā uzkabes veste ar jostu un ekipējuma kabatām un bikšu josta. Jāpiebilst, ka amatpersonām šobrīd izsniegts jaunā dizaina formas tērpa komplekts vasarai, bet notiek darbi, lai drīzumā izsniegtu arī pilno komplektu.

 Pirmo reizi jaunie policijas formas tērpa dizaina paraugi tika prezentēti VP 100 gadu jubilejas pasākumā 2018. gada 5. decembrī. Tas oficiāli apstiprināts Latvijas Republikas Ministru kabineta 2019. gada 1. oktobra noteikumos Nr. 464 Noteikumi par Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu un Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonu ar speciālajām dienesta pakāpēm formas tērpa un atšķirības zīmju aprakstu. Jāpiebilst, ka dizaina modeli izstrādājis modes mākslinieks Bruno Birmanis. Ar jauno formu iepirkumu savulaik izcēlās arī skandāls, jo Iekšējās drošības birojs savulaik uzsāka kriminālprocesu par iespējamu krāpšanu divos VP izsludinātajos iepirkumos, kas saistīti ar policijas formas tērpu, reprezentācijas un parādes formas tērpu iegādi, paziņojumā medijiem informēja birojs. Tādēļ uz izmeklēšanas laiku policija aizturēja divus uzņēmējus, kā arī notika kratīšana VP priekšnieka vietnieces, Galvenās administratīvās pārvaldes priekšnieces Renātes Filas-Roķes un Valsts policijas priekšnieka vietnieka, Galvenās kārtības policijas pārvaldes priekšnieka Normunda Krapša darba un dzīves vietās, izņemot dažādus datu nesējus un citus priekšmetus.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Vai gatavojat krājumus ziemai:
Konservēju paša izaudzēto, pietiek visi ziemai
Pērku ogas un dārzeņus, jo savam ievārījumam ledusskapī jābūt
Ja sanāk laika
Neko negatavoju – visu var nopirkt veikalā.
Par to nedomāju
Kurzemnieks Horoskopi