Aizvērt

Par iekļūšanu militārajā objektā sodīs bargāk

2020. gada 3. augustā, 11:50
Raksta autors: Alberts Dinters
Par iekļūšanu militārajā objektā sodīs bargāk
Foto: Alberts Dinters
Kopš 1. jūlija spēkā stājušies bargāki sodi par patvaļīgu iekļūšanu militārajos objektos. Turpmāk par atrašanos neatļautā vietā var nākties maksāt sodu, kas var pārsniegts 1000 eiro. Grozījumi Nacionālo bruņoto spēku likumā nosaka, ka par patvaļīgu iekļūšanu militārajos objektos vai Nacionālo bruņoto spēku apsargājamos objektos turpmāk piemēros naudas sodu līdz 1500 eiro.
Salīdzinot ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā līdz šim noteikto, sods ir palielināts.
Mūspusē šāda apmēra soda naudu var nākties maksāt tiem, kuri, ignorējot brīdinājuma zīmes, ogojot, sēņojot vai apzināti būs iekļuvušas poligonā Mežaine Skrundas pievārtē.
Jāatceras, ka militāros objektus apzīmē ar zīmi, kas ir balts taisnstūris ar uzrakstu lieliem burtiem melnā krāsā MILITĀRAIS OBJEKTS. Ja ieraugāt šādu zīmi, kāju uz to pusi labāk nespert.
Šāds risinājums bijis nepieciešams, jo Latvijā strauji attīstās militārā infrastruktūra un pieaug militāro mācību intensitāte. Militārajos vai Nacionālo bruņoto spēku apsargājamos objektos nav pieļaujama personu atrašanās bez atļaujas. Turklāt nesankcionēta atrašanās militārajā objektā var radīt draudus cilvēka drošībai, piemēram, prettiesiskai iekļūšanai militārajā objektā šaušanas nodarbību laikā var būt neatgriezeniskas sekas.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Vai ticat, ka vakcīnas pret gripu un pneimoniju palīdz izsargāties arī no citām vīrusu slimībām, piemēram, Covid-19?
Jā.
Nē.
Vakcīnām neuzticos vispār.
Tāda Covid-19 nemaz nav.
Nezinu, vai palīdz, bet drošības pēc potējos.
Noteikti jāpotējas, lai sevi pasargātu.