Aizvērt

"Baltijas ceļš. Brīvību Baltkrievijai" arī Kuldīgā

2020. gada 20. augustā, 15:57
Raksta autors: Daiga Bitiniece
"Baltijas ceļš. Brīvību Baltkrievijai" arī Kuldīgā
Solidarizējoties ar Baltkrievijas tautas brīvības un demokrātijas centieniem, kā arī svinot Baltijas ceļa 31. gadadienu, Latvijas iedzīvotāji aicināti svētdien, 23. augustā, piedalīties solidaritātes akcijā "Baltijas ceļš. Brīvību Baltkrievijai".
To rīko Latvijas Pilsoniskā alianse. Galvenais pasākums notiks 19.00 ceļa posmā Viļņas katedrāle–Baltkrievijas robeža, un arī mūspuses cilvēki aicināti piedalīties.

Bet vispirms 12.00 būs pulcēšanās Kuldīgā pie hercoga Jēkaba pieminekļa Liepājas ielā. Tiks veidota sava cilvēku ķēde. Var piedalīties visi, arī tie, kuri nedosies tālāk uz Viļņu. 12.30 – izbraukšana uz Viļņu. Organizatori aicina turp doties arī ar savu transportu, bet būs noorganizēts neliels autobuss.

Par to zvanīt Maijai Jankovskai (biedrība "Kurzemes NVO centrs") pa tālr. 26516115. Dalība ceļa posmā Viļņa–Baltkrievijas robeža sāksies 19.00. Precīzs posms, kurā jāatrodas kuldīdzniekiem, vēl tiks izziņots. Pēc tam atpakaļceļš.

Visiem Lietuvas akcijas dalībniekiem lūgums reģistrēties internetā www.nvo.lv (tur arī papildu informācija) vai arī, ja tas nav iespējams, zvanīt M.Jankovskai. Lai piedalītos ķēdē Kuldīgā, pieteikties nevajag.

Tiem, kuri dosies uz Lietuvu, līdzi jābūt derīgam personas dokumentam ID  kartei vai pasei. Katram vajadzīga pārtika un ūdens. Organizatori aicina ņemt līdzi Latvijas sarkanbaltsarkanos un Baltkrievijas baltsarkanbaltos karogus, kā arī ģērbties baltās drēbēs. Ņemot vērā Covid-19 ierobežojumus, tiem, kuri brauks uz Lietuvu, jābūt maskai un cimdiem (par maskas nelietošanu var būt sods līdz pat 500 eiro).

Akciju iemūžinot, publicējot sociālajos medijos, visi aicināti lietot starptautiskās akcijas kopīgos tēmturus #FreedomWay un #ЖывеБеларусь.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Notikumi Baltkrievijā:
prasa rūpīgāku analīzi;
raisa bažas par mūsu drošību;
ved uz demokrātisku valsti;
bija paredzami;
mani pārsteidz;
ir jāatbalsta baltkrievu tauta;
mani neskar;
mani neinteresē.