Aizvērt

Kuldīdznieki pauž atbalstu Baltkrievijai

2020. gada 23. augustā, 13:58
Raksta autors: Alberts Dinters
Kuldīdznieki pauž atbalstu Baltkrievijai
Foto: Alberts Dinters
Šodien, 23. augustā, Liepājas ielā pie pieminekļa hercogam Jēkabam pulcējās tie pilsētas iedzīvotāji, kuri bija gatavi paust atbalstu Baltkrievijas iedzīvotājiem, piedaloties Baltijas ceļa gadadienas solidaritātes akcijā "Baltijas ceļš Brīvību Baltkrievijai".
Kopumā uz akciju sanāca 55 gan lieli, gan mazi dalībnieki, kuri uz gājēju ielas, sadodoties rokās, izveidoja solidaritātes ķēdi. Šo akciju rīkoja Latvijas pilsoniskā alianse, Kuldīgā tās koordinators bija Maija Jankovska. Jau pēcāk liela daļa no sanākušajiem devās uz Lietuvu, kur no Lietuvas galvaspilsētas Viļņas līdz Baltkrievijas robežai tiks izveidota rokās sadevušos cilvēku ķēde, piedaloties iedzīvotājiem no visām trim Baltijas valstīm. Akcija Lietuvā sāksies septiņos vakarā.

“Šobrīd es nezinu to cilvēku skaitu, kuri no Kuldīgas dosies uz Lietuvu,” Kurzemniekam skaidroja M. Jankovska. “Patieso skaitu mēs uzzināsim vien esot tur, bet es ceru, ka no mūsu puses būs daudz dalībnieku.”

Starp tiem, kuri devās uz Lietuvu, ir arī Inese Afanasjeva, kura bija ļoti labi sagatavojusies akcijai. Viņas sejas masku, jo tādai būs jābūt katram dalībniekam, no vienas puses klāja Latvijas, bet no otras - Baltkrievijas vēsturiski nacionālā karoga krāsas, jo balti-sarkani-balts karogs kalpoja par neatkarīgās Baltkrievijas valsts karogu laikā no 1918. līdz 1919. gadam, kā arī no 1991. līdz 1995. gadam.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kur lasāt laikrakstu “Kurzemnieks”?
Abonēju laikraksta drukāto versiju gadam
Abonēju laikraksta drukāto versiju trim mēnešiem
Abonēju laikraksta drukāto versiju mēnesim
Abonēju laikraksta elektronisko versiju
Pērku regulāri
Nopērku, ja pamanu man interesējošu tēmu
Sekoju “Kurzemniekam”” sociālajos medijos
Izlasu citur - bibliotēkā, pie kaimiņa u.c.
Nelasu