Aizvērt

Mūspusē vērienīgas militārās mācības

2020. gada 8. septembrī, 04:38
Raksta autors: Alberts Dinters
Mūspusē vērienīgas militārās mācības
No 8. līdz 13. septembrim Kuldīgas apkārtnē, Padurē, Kurmāles pagasta Upīškalnā, Skrundas novada poligonā “Mežaine”, kā arī Saldus novada Ezeres pagastā notiks Zemessardzes lauka taktisko mācību “Zobens 2020” aktīvā fāze.
Tajā sadarbosies Valsts policija, Valsts robežsardze, Nacionālo bruņoto spēku Jūras spēki un Nodrošinājuma pavēlniecība. Kolektīvajās mācībās tiks trenētas darbības hibrīdapdraudējuma apstākļos, tāpat tiks pilnveidotas komandvadības spējas, stiprināta sadarbība starp apakšvienībām un pārbaudītas vienību spējas plānot un īstenot aizsardzības operācijas. Uzdevumi tiks izpildīti iepriekš saskaņotos valsts, pašvaldības, juridisko un privāto personu zemes īpašumos.

Iedzīvotāji aicināti neuztraukties, redzot karavīru, zemessargu un militārās tehnikas pārvietošanos. Ārpus poligoniem tiks izmantota tikai mācību munīcija un kaujas imitācijas līdzekļi, kas rada troksni, bet veselību un dzīvību neapdraud. Bruņotie spēki atvainojas par neērtībām un lūdz ar izpratni izturēties pret īslaicīgiem satiksmes apgrūtinājumiem, kas var rasties, militārajai tehnikai pastiprināti pārvietojoties pa ceļiem un izpildot mācību uzdevumus.

Piedalīsies vairāk nekā 800 karavīru un zemessargu no 4. Kurzemes brigādes un 1. Rīgas brigādes, pārstāvji no Lietuvas Bruņoto spēku brīvprātīgajiem aizsardzības spēkiem un NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupas. Mācības notiks Kurzemes brigādes teritorijā, tostarp Liepājā, Ventspilī, Kuldīgā, Dobelē, Jelgavā, Skrundas novada “Mežainē” un Liepājas ostā.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kur lasāt laikrakstu “Kurzemnieks”?
Abonēju laikraksta drukāto versiju gadam
Abonēju laikraksta drukāto versiju trim mēnešiem
Abonēju laikraksta drukāto versiju mēnesim
Abonēju laikraksta elektronisko versiju
Pērku regulāri
Nopērku, ja pamanu man interesējošu tēmu
Sekoju “Kurzemniekam”” sociālajos medijos
Izlasu citur - bibliotēkā, pie kaimiņa u.c.
Nelasu