Aizvērt

„Mazsālijās” garšīgākie pašmāju ēdieni

2020. gada 3. oktobrī, 15:48
Raksta autors: Daina Tāfelberga
„Mazsālijās” garšīgākie pašmāju ēdieni
Foto: Daina Tāfelberga
Kuldīgas novada Snēpeles viesu nams „Mazsālijas” uzvarējis Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) rīkotās "Novadu garšas" akcijā šefpavāriem un goda saimniecēm "Ceļam galdā vietējo".
Sākumā tika izvirzīti 16 dalībnieki – četri no katra vēsturiskā Latvijas novada (pavārs vai saimniece no ēdināšanas uzņēmuma, kas ikdienā piedāvā ēdināšanas pakalpojumus). Galvenais nosacījums: galdā celtajos ēdienos vismaz 75 % jābūt izmantotiem vietējiem produktiem. „Mazsālijās” pārsvarā viss izaudzēts pašu saimniecībā: zivis, gaļa, dārzeņi. Akcijas gaitā par dalībniekiem varēja balsot Novada garšas kontā feisbukā. Aktīvākā balsotāja bijusi rīdziniece Anna Ludriksone, tādējādi viņa balvā saņem iespēju ieturēt gardu maltīti „Mazsālijās”.

Viesu nama saimniece Gunita Štorha atzīst: „Piesakoties šajā konkursā, svarīgākais man nebija uzvarēt, bet piedalīties. Vēlējos pēc iespējas lielāku sabiedrības daļu iepazīstināt ar vietējo audzētāju un ražotāju produkciju un veidu, kā to izmantot savā virtuvē. Esmu pateicīga LLKC komandai par ieguldīto darbu, popularizējot vietējos produktus. Lauku reģionos ir daudz jauku, talantīgu, nesavtīgu, savu darbu mīlošu pavāru. Paldies visiem dalībniekiem un, protams, balsotājiem! Tikai viņiem pateicoties esmu šī konkursa uzvarētāja. Viņi ir mana bagātība!”

Savukārt skolu pavāru konkursā Kuldīgas Centra vidusskolas pavāres Anita Klauberga un Līga Pavlovska palika ceturtajā vietā, tomēr jāņem vērā, ka kuldīdznieces iepriekš izcīnīja tiesības pārstāvēt visu Kurzemi. Turklāt arī viņu gatavotos ēdienus par gardiem atzina žūrija, kurā bija izcili pavāri arī no ārvalstīm.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kādas ir jūsu ieceres, ko rosina pavasara iestāšanās?
Sēt sēklas stādu audzēšanai
Darbi siltumnīcā
Dārza plānošana
Apkārtnes uzkopšana
Logu mazgāšana
Pastaigas dabā
Došanās pārgājienā
Sportiskas nodarbes ārā
Gatavot maltītes ārā uz grila
Šķūnīšu, garāžu kārtošana, atbrīvojoties no nevajadzīgā