Aizvērt

Sabiedriskajā transportā tikai ar maskām

2020. gada 5. oktobrī, 14:09
Raksta autors: Alberts Dinters
Sabiedriskajā transportā tikai ar maskām
Vakar, 5. oktobrī, saistībā ar Covid-19 uzliesmojumu Latvijā sasaukta ārkārtas Ministru kabineta sēde, kurā nolemts: sabiedriskajā transportā sejas aizsegs jālieto obligāti.
Masku lietošana noteikta uz mēnesi – no 7. oktobra līdz 6. novembrim. Tās varēs nevilkt bērni līdz 13 gadiem un cilvēki, kuriem ir acīmredzami kustību traucējumi vai psihiskās veselības traucējumi. Izņēmumi pieļauti tāpēc, ka viņiem nav iemaņu mutes un deguna aizsega lietošanā, turklāt bērnu vidū Covid-19 izplatībai ir mazāks risks. Kā skaidroja Veselības ministrijas pārstāvji, šo aizsegu lietošana attiecas arī uz skolu autobusiem.

Šāda prasība bija spēkā jau vasaras sākumā, bet, novērojot saslimstības kritumu, tā bija ieteicama. Tagad nosacījums atkal ieviests uz noteiktu laiku, jo, sākot ar divām nedēļām, var novērot ieviestā efektu un mēneša laikā izvērtēt tā noturību.

Ja masku lietošanas dēļ Covid-19 izplatība stabilizēsies un mazināsies, prasība varētu tikt atcelta, bet, ja vēlamo efektu tā nedos, būs jāievieš ierobežojumi pulcēties un rīkot pasākumus.

Kā mutes un deguna aizsegu var lietot medicīniskās, nemedicīniskās jeb higiēniskās maskas, kā arī vizierus un sejas vairogus. Maskai cieši jāpieguļ sejai, ar saitēm to piestiprinot aiz ausīm vai sasienot ap galvu. Maskas, kas netiek ražotas medicīniskajām vajadzībām, netiek sertificētas. Tām jābūt tādām, kas ļauj brīvi elpot, ir ērtas, labi pieguļ sejai un nav jāsakārto, pieskaroties ar rokām. Maska ir atkārtoti lietojama un viegli mazgājama.

Sejas maska jānomaina, tiklīdz tā ir mitra vai netīra, bet medicīnisko lieto divas trīs stundas. Vienreizlietojamās gan nedrīkst izmantot atkārtoti.

Veselības ministre Ilze Viņķele ārkārtas sēde atzina, ka šonedēļ varētu sākt diskutēt arī par pulcēšanās ierobežojumiem sporta pasākumos telpās un pasākumos bez personificētām sēdvietām.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kādas ir jūsu ieceres, ko rosina pavasara iestāšanās?
Sēt sēklas stādu audzēšanai
Darbi siltumnīcā
Dārza plānošana
Apkārtnes uzkopšana
Logu mazgāšana
Pastaigas dabā
Došanās pārgājienā
Sportiskas nodarbes ārā
Gatavot maltītes ārā uz grila
Šķūnīšu, garāžu kārtošana, atbrīvojoties no nevajadzīgā