Aizvērt

Divi no trim vissmagākajiem ķirbjiem – no Kuldīgas

2020. gada 23. oktobrī, 15:35
Raksta autors: Alberts Dinters
Divi no trim vissmagākajiem ķirbjiem – no Kuldīgas
Foto: Maxima Latvija
Šodien Latvijas lielākā ķirbja čempionātā noskaidrots, ka vērienīgāko dižogu (312 x 270 cm un 226,5 kg) izaudzējusi Ingrīda Kuzmicka no Dobeles novada, bet otro un trešo vietu ieguvušas Elīza un Luīze Neimanes no Kuldīgas novada.
Uz Rīgas zooloģisko dārzu atvesti desmit finālisti no Kuldīgas, Dobeles, Ādažu, Ventspils un Skrundas novada. Svinīgo mērīšanu un svēršanu nodrošināja spēkavīru Daiņa Zāģera un Didža Zariņa tvēriens, un tā sarindoti Top 10 smagākie ķirbji. Otrās vietas ieguvējs ir Elīzas audzētais, kas sasniedzis 204 kg, trešajā vietā – Luīzas 185,5 kg smagais.

„Varam no sirds lepoties, ka Latvijā ir tādi audzētāji, kuri no vienas sēkliņas spēj izaudzēt tik iespaidīgas dižogas. Īpašs prieks, ka, neskatoties uz mainīgajiem laika apstākļiem un ievērojot īpašu piesardzību, varam lielākos ķirbjus novērtēt arīdzan klātienē,” uzsvēris SIA Maxima Latvija korporatīvo attiecību departamenta direktors Jānis Beseris.

Šogad čempionātam pieteikti 27 ķirbji no deviņiem novadiem: Auces, Ādažu, Dobeles, Jaunpils, Krustpils, Kuldīgas, Nīcas, Skrundas un Ventspils. Raženākās ogas īpašniece balvā saņēma 280 eiro dāvanu karti pirkumiem veikalos Maxima, otrās un trešās vietas ieguvējas – dāvanu kartes 150 un 80 eiro vērtībā. Pārējie finālisti – 70 eiro dāvanu karti.

Komentāri
Andris Ozolnieks
2020. gada 2. novembrī, 08:48
Malaces!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kādas ir jūsu ieceres, ko rosina pavasara iestāšanās?
Sēt sēklas stādu audzēšanai
Darbi siltumnīcā
Dārza plānošana
Apkārtnes uzkopšana
Logu mazgāšana
Pastaigas dabā
Došanās pārgājienā
Sportiskas nodarbes ārā
Gatavot maltītes ārā uz grila
Šķūnīšu, garāžu kārtošana, atbrīvojoties no nevajadzīgā