Aizvērt

Nestājies ceļā. Palīdzi tiem, kas palīdz!

2020. gada 11. decembrī, 11:57
Nestājies ceļā. Palīdzi tiem, kas palīdz!
Drošības kampaņu Nestājies ceļā. Palīdzi tiem, kas palīdz! 11. decembrī sākusi Valsts policija (VP) sadarbībā ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu (VUGD) un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu.
Iemesls ir atgādināšana autovadītājiem par operatīvo transporta līdzekļu steigšanās iemesliem un to, kādēļ dienestiem svarīgi galamērķī ierasties laikus. Lai arī lielākā daļa šoferu, pamanījuši, ka tuvojas operatīvais transports, steidz vai nu piestāt ceļa malā, vai arī pārkārtojas blakus joslās, tomēr ir tādi, kuri par operatīvo transportu neliekas ne zinis.

Kā uzsver VP Galvenās kārtības policijas pārvaldes priekšnieks Normunds Krapsis, operatīvajiem dienestiem katra minūte ir svarīga, lai galamērķī nonāktu bez kavēšanās. “Akcentējot palīdzības jēdzienu, mēs ne tikai atgādinām par operatīvā transportlīdzekļa mērķi, bet arī katram cilvēkam piesaucam labi pazīstamu gandarījuma sajūtu, kas pārņem, izdarot labu darbu,” skaidro N. Krapsis. “Šajā gadījumā palīdzība izpaužas kā nestāšanās ceļā tiem, kas steidzas palīgā.”

Savukārt VUGD priekšnieka vietnieks Mārtiņš Baltmanis uzsver: “Ikreiz, kad novietojat transportlīdzekli vai aizkavējat ceļā operatīvo transportu, padomājiet – varbūt līdzīgā gadījumā šķēršļi satiksmē traucēs ugunsdzēsējiem glābējiem pēc iespējas ātrāk palīdzēt tieši jums vai jūsu tuviniekiem!”

NMPD direktore Liene Cipule atgādina to, ka bezsamaņas, sirds apstāšanās, smagu traumu vai citās dzīvību apdraudošās situācijās izšķiroša var būt katra minūte un reizēm pat sekunde: “Mēs gribam paļauties uz citu ceļu satiksmes dalībnieku līdzdalību, lai ātrāk nokļūtu galamērķī pie pacienta, kurš gaida. Esiet saprotoši un palīdzēsim cilvēkiem nelaimē kopā!”

Kampaņas laikā būs pieejamas īpašas brīdinājuma biļetes ar atgādinājumu nestāties ceļā operatīvajam transportam. Biļetes ir radītas ar nolūku aicināt autobraucējus atcerēties pašiem un nepieciešamības gadījumā atgādināt arī citiem par “nestāšanos ceļā” operatīvajam transportam, novietojot biļeti aiz automašīnas vējstikla tīrītāja slotiņas. Šīs biļetes izdalīs VP, VUGD un NMPD pārstāvji, tās varēs saņemt Circle K degvielas uzpildes stacijās visā Latvijā. Savukārt Ceļu satiksmes drošības direkcija šo īpašo biļeti pasniegs katram jaunajam autovadītāja apliecības saņēmējam.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Ko jūs darāt, sajūtot saaukstēšanās pazīmes:
Stiprināt imunitāti ar vitamīniem, uztura bagātinātājiem
Izvairāties no kontaktēšanās ar citiem cilvēkiem un publisku vietu apmeklēšanas
Ārstējaties mājas apstākļos
Pastiprināti sekojat līdzi saslimšanas simptomiem
Konsultējaties ar ārstu
Aptiekā prasāt palīdzību farmaceitam
Paši pieņemat lēmumu, kā ārstēties vai kādus medikamentus lietot
Informāciju un padomus par ārstēšanās metodēm meklējat internetā