Aizvērt

Mūspusē piektdienas vakars veikalos mierīgs

2020. gada 18. decembrī, 20:10
Raksta autors: Alberts Dinters, Elisa Rudzīte
Mūspusē piektdienas vakars veikalos mierīgs
Foto: Elisa Rudzīte, Alberts Dinters
Šodien bija pēdējā diena, kad cilvēki vēl varēja sagādāt Ziemassvētku dāvanas un tās preces, kuras, sākot ar rītdienu, 19. decembri, trīs nedēļas tirgot nedrīkstēs. Kurzemnieks piektdienas vakarā apbraukāja Skrundas, Kuldīgas un Alsungas lielākos veikalus, lūkojot, vai tajos vērojams pircēju pieplūdums.
Skrunda

Tur Kurzemnieks apmeklē veikalus Elvi, Eldo, Citro un Aibe. Visos četros valda relatīvs klusums, pircēju ir maz. Kā stāsta veikala Elvi vadītāja Inese Segliņa, cilvēki nomierinājušies, jo nu skaidri zina, ka alkoholu brīvdienās un svētku dienās nopirkt varēs. Cita aina bijusi ceturtdienas, 17. decembra, vakarā uzreiz pēc tam, kad valdība nāca klajā ar ziņojumu par jaunajiem ierobežojumiem. Tajā brīdī par spirtoto dzērienu tirgošanas atļauju nekas netika pateikts, un veikalus pārpludinājis pircēju vilnis.

„Pircēju bija tik daudz, ka nezinājām, kā lai nodrošina rindu. Cilvēki kastēm pirka alkoholu – neko citu, jo mums nav kā superlielveikalos, kur ir arī dāvanām derīgas preces,” turpina I.Segliņa. „Par laimi, šodien visi nomierinājušies, ir saprotoši, un varam uzelpot.”

Kā novēro Kurzemnieks, arī mazākajos Skrundas veikalos, kur šajā vakarā vēl bija iespēja iegādāties gan dāvanas, gan ietīšanas materiālus, valdīja miers un klusums.

Alsunga

Tās centrā atrodas veikali Citro un LaTS, kuros cilvēki pēc darbalaika steidz pirkt pārtikas un nepārtikas preces. Klātienē vērojams, ka neliela pircēju plūsma ir, bet tā ne ar ko neatšķiras no ikdienas.

Kuldīga

Piektdienas rītā pilsētā valdīja netipiska rosība. Ielas pilnākas ar autobraucējiem un gājējiem, pie veikaliem manāmas rindas, it īpaši pie tiem, kas mazās kvadratūras dēļ vienlaikus var uzņemt vien dažus klientus. Cilvēki vairāk nekā citus gadus sevi un savus mīļos vēlas iepriecināt ar skaistām un arī gardām dāvanām.

Kuldīgas labumu dāvanu istabas pārdevēja Linda Purviņa stāsta, ka jau bijusi gatava lielākam pieplūdumam: „Cilvēki pie durvīm gaidīja jau no rīta pirms atvēršanas. Vēlāk bija rinda arī ārpusē. Lūdzu uzgaidīt, jo iekšā atļauts tikai sešiem. Klienti gan paši komplektē dāvaniņas, gan izvēlas jau gatavās. Visi aiziet priecīgi. Ēdamās lietas varēs nopirkt arī turpmāk, par pārējo nav īsti skaidrs. Turpināsim strādāt visus Ziemassvētkus, ieskaitot 26. decembri. ”

Dimitrijs atbraucis no Rīgas un Liepājas ielas galā pie Rātslaukuma stendā tirgo cukurotus riekstiņus un cukurgailīšus: „Kuldīgā vismaz kaut kas notiek. 12 gadus te braucu uz tirdziņiem un vienmēr stāvu tieši šajā vietā. Vietējie jau mani pazīst. Būšu visu nedēļas nogali.”

Arī pie veikala Pindzele un Akcents ik pa laikam sastājās rinda. Liepājas iela bija cilvēku pilna, vairumam rokā iepirkumu maisiņi. Visgarākā rinda tika manīta pie iepakojumu veikala Smilšu ielā. Veikala Madara pārdevēja Sanita Kronberga stāsta, ka diena bijusi rosīga, taču pēc pulksten četriem plūsma jau norimusi: „Novembra sākumā cilvēki pirka to, kas patīk, īpaši sveces, bet pēdējā laikā jūtu, ka cilvēki dāvanas izvēlas daudz pārdomātāk. Cenšas iekļauties kādā naudas summā, vairāk jautā. Šodien vienu brīdi bija rinda arī ārā. Var just, ka cilvēki sabaidījušies. Domāju, ka meklēsim alternatīvas, kā tirdzniecību turpināt. Izliksim pie durvīm telefona numuru.”

Veikalā Maxima daudzām nepārtikas precēm uzliktas papildu atlaides, daudzi to izmanto un iegādājas bērniem rotaļlietas. Pārāk liela drūzma iekšā gan nevalda, jo apsargs plūsmu kontrolē, katram iedalot ratiņus. Kurzemnieks novēro, ka vislielākā interese pircējiem ir tieši par tām precēm, kuras no rītdienas iegādāties vairs nevarēs.

Pārlieka drūzmēšanās nenotiek arī Kuldīgas lielveikalos Rimi un Elvi. Tā ir atšķirība no ceturtdienas vakara, kad arī veikalā Alkoutlet vien pārdesmit minūšu pēc valdības paziņojuma klienti alkoholiskos dzērienus pirka kastēm. Piektdienas vakarā drūzmas nebija.

Braucot garām veikalam Mājai un dārzam, var pamanīt, ka tur auto stāvlaukums ir krietni pilnāks nekā citus vakarus. Iekšpusē vērojamas pircēju rindas. Sazinoties ar veikala darbiniekiem, uzzinām: jā, pieplūdums jūtams, jo daudzi vēl steidz sagādāt rotājumus un dāvanas Ziemassvētku un Jaungada sagaidīšanai.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.