Aizvērt

Ierīkots automatizēts Covid-19 analīžu punkts (foto galerija)

2020. gada 28. decembrī, 17:46
Raksta autors: Alberts Dinters
Ierīkots automatizēts Covid-19 analīžu punkts (foto galerija)
Foto: Alberts Dinters
Blakus Kuldīgas lielveikalam Rimi E.Gulbja laboratorijas un novada domes pārstāvji pirmdien atklāja trešo automatizēto Covid-19 analīžu nodošanas punktu Latvijā.
Kuldīgā tas ir pirmais ārpus galvaspilsētas. Iniciatīva to ierīkot arī pie mums nākusi no E.Gulbja laboratorijas, jo Kuldīga jau iepriekš parādījusi spēju Covid-19 ierobežošanā reaģēt ātri. Bezkontakta analīžu nodošanas punkts ir pieejams visu diennakti, bet šis pakalpojums nav bezmaksas – tā cena ir 37 eiro.

Līdz šim šādas vietas bijušas tikai Rīgā. No 7. decembra P.Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas teritorijā tāda paredzēta tikai darbiniekiem. Otra kopš 19. decembra Brīvības gatvē 366 ir pieejama ikvienam, kurš vēlas nodot siekalu paraugu. Iekārtu laboratorija radījusi sadarbībā ar uzņēmumiem JK Energo un Latvijas finieris.

Kā tā darbojas? E.Gulbja laboratorijas mājaslapā jāsamaksā par siekalu nodošanas komplektu. Tad gan e-pastā, gan telefona īsziņā cilvēks saņem PIN kodu, kas nepieciešams testa saņemšanai un nodošanai. Jādodas uz analīžu punktu un jālasa lietošanas instrukcija. Rezultāts tiek nosūtīts e-pastā un ir pieejams laboratorijas mājaslapas sadaļā Mana analīžu vēsture. Pacients to uzzina vēlākais 24 stundās.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.