Aizvērt

Kuldīgas slimnīca pārtrauc plānveida pakalpojumus

2021. gada 5. janvārī, 15:05
Kuldīgas slimnīca pārtrauc plānveida pakalpojumus
Ņemot vērā epidemioloģisko situāciju valstī, līdz 18. janvārim Kuldīgas slimnīcā pārtrauktas plānveida operācijas, pacientu uzņemšana plānveida ārstēšanai dienas stacionārā, kā arī rehabilitācija, nosakot izņēmumus. Neatliekamā un akūtā palīdzība joprojām tiek sniegta, informē slimnīcas pārstāve Signeta Lapiņa.
Tāpat pārtraukta endoskopija, izņemot onkoloģiskos pacientus, kuriem nepieciešams zaļā koridora izmeklējums, kā arī akūtas situācijas pārējiem pacientiem. Rehabilitācijas nodaļa turpinās pieņem akūtus pacientus, izvērtējot katru situāciju.

Slimnīcas galvenā ārste Svetlana Serpāne skaidro: „Pie dienas stacionāra pakalpojumiem varu minēt maz invazīvas operācijas, īslaicīgas ginekoloģiskas manipulācijas un citas plānveida procedūras. Taču operācijas būs akūtos gadījumos, un ierobežojumi neattiecas arī uz ķeizargriezieniem. Uz plānveida dzemdībām jāierodas ar negatīvu Covid-19 testu, kas veikts 48 stundu laikā.”

Par plānveida pakalpojumu atcelšanu pacientus individuāli informē slimnīcas personāls.

Uzņemšanas nodaļa strādās ierastajā režīmā, ņemot vērā triāžas principu, vispirms palīdzību sniedzot tiem, kam ir smagāks veselības stāvoklis. Pirms došanās uz šo nodaļu pacienti aicināti izvērtēt saslimšanas vai traumas nopietnību, nepieciešamības gadījumā sazinoties ar ģimenes ārstu. Ja ārpus ģimenes ārsta darba laika un brīvdienās vajadzīga konsultācija šādos gadījumos – saaukstēšanās un drudzis, galvassāpes, kakla un ausu sāpes, vemšana un caureja, neliela trauma vai hroniskas slimības saasināšanās –, jāzvana pa konsultatīvo tālr. 66016001. Tādas konsultācijas un palīdzība, kas nepārsniedz ģimenes ārsta iespējas un kompetenci un kuras tūlītēja nesniegšana neapdraud dzīvību un veselību, uzņemšanas nodaļā ir maksas pakalpojums saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem.

Ambulatorā pieņemšana notiek, kā ierasts, turpinot ievērot piesardzību. Arī pacienti ir aicināti būt atbildīgi un pie speciālista ierasties precīzi laikā, tā izvairoties no drūzmēšanās. Ja kādu iemeslu dēļ ierasties uz konsultāciju nav iespējams, par to jāinformē slimnīcas reģistratūra pa tālr. 63374000.

Joprojām jāievēro drošības pasākumi:

·      aizliegts pacientus apmeklēt gan nodaļās, gan ilgstošas sociālās aprūpes nodaļā;

·      bērnu nodaļā nepārtraukti var atrasties viens no vecākiem;

·      kārtību, kādā šobrīd tiek organizētas dzemdības, var apskatīt šeit. Grūtniecēm, kurām sākušās dzemdības, jāiet uz uzņemšanas nodaļu, kur speciālisti sazināsies ar nodaļu. Sievietes aicinātas patstāvīgi uz dzemdību nodaļu nedoties;

·      sūtījumus pacientam var atstāt uzņemšanas nodaļā, un personāls to nodos. Uz paciņas jānorāda saņēmēja vārds un uzvārds, nodaļa un palātas numurs;

·      arī senioriem, norādot vārdu un uzvārdu, ilgstošas sociālās aprūpes nodaļā sūtījumus var nodot, taču tiem jābūt slēgtā, mitrumizturīgā iepakojumā, kas ir viegli dezinficējams;

·      uz vizīti pie speciālista pacienti aicināti ierasties ne agrāk kā noteiktajā laikā. Personāls kontrolē plūsmu, lai pie kabineta durvīm vienlaikus neatrastos pārāk daudz cilvēku un varētu ievērot 2 m distanci;

·      tāpat spēkā ir noteikumi, ka slimnīcas galvenā ieeja (2. stāvā) slēgta darbdienās pēc 18.00, visu dienu nedēļas nogalēs un svētku dienās. Arī ēdnīca citiem joprojām nav pieejama.

Plānveida veselības aprūpe no 4. līdz 18. janvārim stacionārajās ārstniecības iestādēs ir pārtraukta saskaņā ar Veselības ministrijas 30. decembra rīkojumu, izvērtējot epidemioloģisko situāciju, stacionēto Covid-19 pacientu skaitu, Slimības profilakses un kontroles centra prognozes par šo pacienta skaita pieaugumam tuvākajās dienās, kā arī gultu noslodzi Covid-19 ārstēšanai.
Komentāri
Alīna Zubreviča
2021. gada 12. janvārī, 10:01
Paldies mediķiem par operatīvu palīdzības sniegšanu 5.janvāra vakarā.Paldies par laipnību un atsaucību šajā grūtajā laikā.
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.