Aizvērt

Karoga dienā – Zemessardzes zibakcija

2021. gada 29. janvārī, 17:54
Raksta autors: Alberts Dinters
Karoga dienā – Zemessardzes zibakcija
Foto: Alberts Dinters
Katru gadu 29. janvārī Skrundā svin Karoga dienu, lai pieminētu 1919. gada notikumus, kad pulkveža Oskara Kalpaka bataljons atbrīvoja Skrundu no lieliniekiem un izcīnīja ļoti svarīgu uzvaru, kas noteica Neatkarības kara gaitu. Šoreiz tā aizvadīta klusi, bet ar Zemessardzes zibakciju.
4. Kurzemes brigādes zemessargi cauri pilsētai devās ar militāro tehniku, tādējādi godinot šo dienu un O.Kalpaka paveikto. Vizītē bija ieradies arī aizsardzības ministrs Artis Pabriks un ministrijas valsts sekretārs Jānis Garisons, kuri kopā ar Kurzemes brigādes komandieri, pulkvedi Andri Riekstu un novada domes priekšsēdi Loretu Robežnieci Skrundas centrā nolika ziedus pie piemiņas akmens O.Kalpakam. Akcija netika publiski izziņota, lai iedzīvotāji nepulcētos.

„Mēs visi esam neapmierināti ar to, ka Covid-19 krīze ieilgusi, bet es gribētu atgādināt – kad tā būs pagājusi, visas drūmās dienas un neapmierinātība pārvērtīsies par pozitīvām atmiņām,” pēc ziedu nolikšanas Kurzemniekam sacīja A.Pabriks. „Ja atceramies 1919. gada janvāra notikumus, tos arī uzņēma ar dalītām jūtām, jo cilvēki cīnījās un krita, bet nu tā ir uzvaras diena. Rezultāts bija pozitīvs.”

Aizsardzības ministrs uzsvēra, ka katra darbībās mēdz būt kļūdas, var kaut kas nepatikt, bet kopīgiem spēkiem situācija tiks pārvarēta. Gan Skrundas, gan visiem topošā novada iedzīvotājiem viņš novēlēja veiksmi un ticību tam, ka viss būs kārtībā.

Aizsardzības ministrijas vadība apmeklēja arī Rudbāržu muižu un ar L.Robežnieci un pašvaldības izpilddirektoru Gunti Putniņu pārrunāja pulkveža O.Kalpaka profesionālās vidusskolas izveidi. Tāpat tika apmeklēts poligons Mežaine, kur ar tā attīstību iepazīstināja Kurzemes brigādes komandieris A.Rieksts.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kuldīgas novada domes vēlēšanu rezultāti:
mani nepārsteidz
mani iepriecina
ir ciešami
mani sarūgtina
liecina par stagnāciju
liecina par uzticību pārbaudītām vērtībām
ir Ingas Bērziņas nopelns
ir partiju vājuma pazīme
mani neinteresē