Aizvērt

Skolu soli paliks tukši

2021. gada 5. februārī, 18:02
Skolu soli paliks tukši
Piektdien, 5. februārī, pēc divu dienu lemšanas Ministru kabinets paziņojis, ka ārkārtējā situācija Latvijā tiek pagarināta līdz 6. aprīlim. Papildus izlemts par jauniem tirdzniecības noteikumiem un to, ka pirmo divu klašu skolēni klātienē tomēr nemācīsies.
Izglītība

Lai arī vēl trešdien izskanēja, ka no 8. februāra 1. un 2. klases varēs atgriezties skolā, tomēr tas netika ļauts. Politiķi šādu lēmumu pamatoja ar pēdējo dienu Covid-19 statistikas skaitļu palielināšanos. Tomēr tiem bērniem, kam mācībās ir grūtības un kam nepieciešams emocionāls atbalsts, no pirmdienas būs pieejamas individuālas konsultācijas klātienē visos vecumposmos. Tas attieksies arī uz profesionālo skolu audzēkņiem un studentiem. Klātienes mācību atsākšanai Izglītības un zinātnes ministrija izstrādās reģionālu pieeju.

Tirdzniecība

Valdība atbalstīja Ekonomikas ministrijas piedāvāto drošas tirdzniecības modeli un no 8. februāra atļauj pakāpenisku pāreju uz to, tirdzniecības vietām nosakot papildu drošības prasības un pastiprinot kontroli, vienlaikus paplašinot atļauto preču klāstu. Papildu prasības, kas ietver pircēju skaita samazinājumu, noteiktas veikaliem un tirdzniecības centriem, kuru platība ir 1500 kvadrātmetri un kuros darbojas vismaz pieci tirgotāji vai pakalpojumu sniedzēji), kā arī tirgiem telpās.

Šie noteikumi balstās principā, ka visās tirdzniecības vietās efektīvāk jākontrolē apmeklētāju plūsma un vajadzīga ļoti stingra fiziskā distancēšanās, tostarp tirdzniecības zālēs (veikalos), pie ieejām un izejām, kā arī ir atsevišķas prasības tirdzniecības centros. Pastiprināta tirgotāju atbildība par apmeklētāju plūsmu, nosakot atbildīgo un ieviešot iekšējo kontroli. Ir aizliegts mārketings, kas veicina pulcēšanos.

No 8. februāra visas preces varēs tirgot tie veikali, kuros pārtika vai higiēnas preces ir ne mazāk kā 70% no sortimenta. Darbu varēs atsākt arī grāmatnīcas. Visiem veikaliem būs vienam apmeklētājam jānodrošina vismaz 25 kvadrātmetri. Turklāt jānodrošina, ka apmeklētāji tirdzniecības vietā un tirgus paviljonā tiek ielaisti tikai pa vienam, izņemot tos, kam nepieciešams asistents, un bērnus līdz 12 gadiem, ar kuriem kopā var būt viens pilngadīgais.

Tāpat no pirmdienas būs atļauts tirgot sēklas, substrātus un deratizācijas līdzekļus. Klātienē pakalpojumus varēs sniegt arī tās vietas, kas tirgo elektropreču aksesuārus, piemēram, vadus, pagarinātājus un lādētājus. Epidemioloģisko prasību ievērošanu kontrolēs policija: ja kādā veikalā tiks konstatēti pārkāpumi, tai būs tiesības to slēgt līdz septiņām dienām.

Ceļošana

Valdība lēmusi ierobežot arī ieceļošanu, lai mazinātu risku ievest jaunā, lipīgākā paveida koronavīrusu.  No 11. līdz 25. februārim būs aizliegta jebkāda ieceļošana no Eiropas Savienības, Eiropas Ekonomikas zonas valstīm, Šveices, Apvienotās Karalistes, ja vien nebūs būtiska iemesla. Par tiem tiek uzskatīts darbs, mācības un studijas, ģimenes apvienošanās, medicīnas pakalpojumi, tranzīta vai nepilngadīgo pavadīšana, atgriešanās pastāvīgajā dzīvesvietā un došanās uz bērēm. Uz laiku aizliegts pasažierus pārvadāt caur lidostām un ostām, kā arī ar autobusiem no Apvienotās Karalistes, Īrijas un Portugāles vai uz tām.

 

 
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kādas ir jūsu ieceres, ko rosina pavasara iestāšanās?
Sēt sēklas stādu audzēšanai
Darbi siltumnīcā
Dārza plānošana
Apkārtnes uzkopšana
Logu mazgāšana
Pastaigas dabā
Došanās pārgājienā
Sportiskas nodarbes ārā
Gatavot maltītes ārā uz grila
Šķūnīšu, garāžu kārtošana, atbrīvojoties no nevajadzīgā