Aizvērt

Lūdz palīdzēt ugunsgrēkā cietušajiem

2021. gada 12. februārī, 13:18
Raksta autors: Alberts Dinters
Lūdz palīdzēt ugunsgrēkā cietušajiem
Foto: Sabīnes Saulgriezes arhīvs
11. februārī ap deviņiem vakarā ugunsgrēks izcēlās Rumbas pagasta Ezeriņu mājā. Lai arī ugunsnelaime trīs stundu laikā tika likvidēta, sešu cilvēku ģimene ir palikusi bez iedzīves.
Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) sniegtā informācija apliecina, ka pulksten 20.35 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Kuldīgas novada Rumbas pagastu, kur, saskaņā ar sākotnējo informāciju, ugunsgrēks bija izcēlies vannas istabā. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka vienstāva dzīvojamās mājas tualetes telpā deg sadzīves mantas un veļas mazgāšanas mašīna 20 m² platībā. Pirms VUGD ierašanās no mājas pašu spēkiem bija evakuējušies pieci cilvēki. Pulksten 23.39 ugunsgrēks likvidēts. Dūmu detektors dzīvojamā mājā nav bijis.

Kurzemniekam stāsta Uldis Liepiņš, kurš dzīvoklī dzīvoja kopā ar Gitu Gūtmani un četriem bērniem, ugunsgrēkā stipri ir cietušas gan jumta, gan ēkas nesošās konstrukcijas. No kā ugunsnelaime ir izcēlusies, šobrīd nav zināms, bet ir aizdomas, ka pie vainas ir bijusi vai nu krāsns, vai veļas mazgājamā mašīna. Tāpat ir sadegusi teju visa sadzīves tehnika, drēbes. Uldis ir apņēmības pilns dzīvesvietu atjaunot, bet ir nepieciešami būvmateriāli, kurus iegādāties neļauj ģimenes rocība, tādēļ tiek lūgta sabiedrības palīdzība nepieciešamo materiālu sagādei. Tāpat nepieciešama sadzīves tehnika un apģērbs. Jo sevišķi atvasēm. 1, 10, 16 un 18 gadus veciem zēniem.

Rumbas pagasta pārvaldes vadītāja Lija Šēle laikrakstam pastāstīja, ka ģimenei jau ir sagādāts dīvāns, tūlīt tiks transportēts arī ledusskapis, kuru piegādās uz viņu pagaidu mājokli, kas piedāvāta pašvaldības dzīvoklī Mežvaldē. Tas esot nesen atbrīvojies, iepriekšējiem īrniekiem pārceļoties uz citu mājvietu. Tāpat jau esot sagādātas pirmās drēbes.

Savukārt Rumbas pagasta sociālā darbiniece Rita Dravniece šobrīd kārto dokumentus, lai ģimene visdrīzākajā laikā saņemtu 250 eiro pabalstu krīzes situācijā, lai var segt pamatvajadzības.
L. Šēle apstiprina, ka pēc tam, kad pašvaldība no VUGD saņems aktu, kas apliecina ugunsnelaimes faktu, ģimenei varēs izmaksāt stihiskās nelaimes krīzes pabalstu, kas ir 500 eiro.

Arī pašvaldība aicina citus cilvēkus sniegt atbalstu nelaimē cietušajai ģimenei, ziedojot nepieciešamās lietas – mēbeles, apģērbu u.c.
Cilvēki, kuri var sniegt palīdzību ugunsnelaimē cietušajai ģimenei, aicināti vērsties pie Kuldīgas novada sociālā dienesta sociālo pakalpojumu nodaļas vadītājas Agneses Inapšas pa tālr. 63323427, 27020739 vai rakstīt e-pastā: agnese.inapsa@kuldiga.lv.

Tāpat ir iespēja zvanīt Uldim Liepiņam pa tālr. 26640069. Gitas Gūtmanes bankas konts ziedojumiem: LV60HABA0551006618217.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kas būtu darāms, lai pilsoniskas sabiedrības veidošanos veicinātu
vajag vairāk uzticēties nevalstiskajām organizācijām;
brīvprātīgo darbs jāatalgo;
biedrībām par savu veikumu vairāk jāstāsta;
jārīkojas tā, lai neviena sabiedrības grupa netiktu aizmirsta.
cilvēki jāizglīto: kur, kā var iesaistīties, un kāpēc tas būtu vajadzīgs.
Valstij un pašvaldībām jāsaprot un jāatbalsta šīs aktivitātes.