Aizvērt

Darbu daļēji atsāks skaistumkopšana

2021. gada 23. februārī, 19:38
Raksta autors: Alberts Dinters
Darbu daļēji atsāks skaistumkopšana
No 1. marta darbu varēs atsākt frizieri, manikīri, pedikīri un podologi, tā šodien izlēmis Ministru kabinets.
To varēs darīt tie, kuri spēs nodrošināt epidemioloģiskās drošības noteikumu papildinājumus, ko ierosinājusi Ekonomikas ministrija. Par darbības atsākšanu pakalpojuma sniedzējam būs pienākums paziņot Veselības inspekcijai.

Vispirms klientam bez kontakta būs jāizmēra temperatūra, un, ja viņam būs elpceļu saslimšanas simptomi, pakalpojumus vajadzēs atteikt. Tos varēs sniegt vienreizējās lietošanas cimdos un ar respiratoru FFP-2 vai FFP-3 bez vārsta. Klientu, kurš sejas masku nelieto vai lieto nepareizi, telpās nedrīkstēs ielaist. Nevarēs apmeklētājiem piedāvāt dzērienus, uzkodas un lasāmvielu.

Ja telpā platība vienam klientam ir lielāka par 25 kvadrātmetriem, tur var būt vairākas darbavietas, starp kurām ir vismaz divu metru distance ar aizsargbarjeru vai atsevišķi nodalītām darba telpām. Bet, ja telpa ir mazāka, tajā var atrasties viens klients un viens darbinieks. Savukārt manikīra, pedikīra un podologa darba vietā vismaz sejas augstumā jābūt aizsargbarjerai starp pakalpojuma sniedzēju un saņēmēju. Starp klientu uzņemšanas laiku jābūt vismaz 20 minūšu pauzei, pēc katra telpas jāvēdina 15 minūtes.

Uz skaistumkopšanas saloniem attieksies tāda pati prasība kā uz veikaliem, proti, pie ieejas jābūt informācijai latviešu, krievu un angļu valodā par pieļaujamo apmeklētāju skaitu un roku dezinfekcijas līdzeklim.

Būs jāaizpilda skaistumkopšanas pakalpojuma sniedzēja paškontroles lapa, kas pēc pieprasījuma jāuzrāda kontroles iestādei, kā arī jābūt cilvēkam, kurš epidemioloģiskās drošības noteikumus ievieš. Par uzraudzību atbildēs Veselības inspekcija sadarbībā ar Valsts un pašvaldības policiju. Papildus to drīkstēs darīt Patērētāju tiesību aizsardzības centrs. Abas policijas par būtiskiem un klajiem, kā arī atkārtotiem mazākiem pārkāpumiem drīkstēs izteikt brīdinājumu vai uzlikt sodu līdz 5000 eiro.

 
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kas būtu darāms, lai pilsoniskas sabiedrības veidošanos veicinātu
vajag vairāk uzticēties nevalstiskajām organizācijām;
brīvprātīgo darbs jāatalgo;
biedrībām par savu veikumu vairāk jāstāsta;
jārīkojas tā, lai neviena sabiedrības grupa netiktu aizmirsta.
cilvēki jāizglīto: kur, kā var iesaistīties, un kāpēc tas būtu vajadzīgs.
Valstij un pašvaldībām jāsaprot un jāatbalsta šīs aktivitātes.