Aizvērt

Ieskaties kara laika bunkurā (FOTO, VIDEO)

2021. gada 29. martā, 11:41
Raksta autors: Alberts Dinters
Ieskaties kara laika bunkurā (FOTO, VIDEO)
Foto: Alberts Dinters
1945. gada pavasarī Kurzemē norisinājās ceturtā no sešām lielkaujām, kuru laikā padomju armija centās salauzt gan latviešu, gan vācu karavīru pretestību Kurzemes cietoksnī. Par to, cik pamatīgi tam gatavojušies aizstāvji, liecina nesen atrastais bunkurs.
Bunkurs atrasts meža izstrādes darbu laikā Brocēnu novadā Baltezera apkaimē. Tur 1945. gada pavasarī pret lieliniekiem kāvās Vācijas karaspēka grupas Ziemeļi sastāvā esošais 16. armijas korpuss.

Virszemē par bunkura esamību liecina vien ieeja, logs un dūmeņa vieta, pārējais apaudzis ar sūnām un kokiem. Dodoties iekšā, ceļš ved pa ieejas eju, līdz nonāk pazemes mājokļa galvenajā telpā. Redzams, ka tajā atradušās lāvas. Kā Kurzemniekam stāsta Kara muzeja filiāles Airītes vadītājs Roberts Sipeniek,s vienlaicīgi šādā bunkurā, guļot uz lāvām, varēja atpūsties desmit vīri.

Šāda veida celtnes kalpoja, lai karavīri atgriežoties no ierakumiem, kurus viņi sauca par grāvjiem, varētu atpūsties. Tos būvēja ap10 – 15 kilometru atstatu no frontes līnijas.

Plašākai publikai bunkurs nebūs pieejams, jo laika gaitā ir bojāta griestu daļa vietā, kur atradās krāsns skurstenis, līdz ar to tajā atrasties nav droši.  Kurzemnieks piedāvā ekskluzīvu iespēju video aplūkot, kā izskatās bunkura iekšienē. Par to, kas bija kareivji, kuri apdzīvoja būvi, lasiet Kurzemnieka 30. marta drukātajā versijā.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Viesstrādnieki Latvijā ierodas:
peļņas nolūkos
bēgot no savas valsts režīma
tāpēc, ka ir laimes meklētāji
tāpēc, ka Latvija liekas labklājības zeme
šejienes klimata dēļ
cita iemesla dēļ