Aizvērt

Bērnu pabalsti kļūs lielāki

2021. gada 6. maijā, 19:33
Raksta autors: Alberts Dinters
Bērnu pabalsti kļūs lielāki
Foto: Alberts Dinters
Saeima 6. maijā galīgajā lasījumā pieņēma Labklājības ministrijas ierosinātos grozījumus Valsts sociālo pabalstu likumā, ar kuriem mainīts ģimenes valsts pabalsta apmērs, kuru vecāki saņems no 2022. gada.
No 2022. gada 1. janvāra ģimenes par vienu bērnu līdz 20 gadu vecumam saņems 25 eiro mēnesī, par diviem bērniem līdz 20 gadu vecumam 100 eiro jeb 50 eiro mēnesī par katru bērnu, bet par trīs bērniem līdz 20 gadu vecumam 225 eiro mēnesī (75 eiro par katru bērnu). Par četriem un vairāk bērniem ģimenes saņems 100 eiro par katru bērnu.

Jāatgādina, ka līdz šim pabalsta apmērs mēnesī tika noteikts atkarībā no bērnu skaita ģimenē un dzimušā bērna kārtas numura, savukārt piemaksas apmērs atkarīgs no tā, par cik bērniem vecumā līdz 20 gadiem konkrētam saņēmējam ir piešķirts pabalsts. Ģimenes valsts pabalsts par pirmo bērnu ģimenē bija 11,38 eiro, par otro bērnu – 22,76 eiro, par trešo bērnu – 34,14 eiro, bet par ceturto un katru nākamo bērnu – 50,07 eiro mēnesī.

Tomēr ģimenes pabalsta apjoms pieaugs ne visiem, vēsta sabiedrisko mediju portāls lsm.lv. Aptuveni 7% ģimeņu pabalsta apmērs samazināsies par 10 līdz 25 eiro. Portāls skaidro, ka tas saistīts ar to, ka pašreizējā sistēmā, vecākajam bērnam kļūstot pilngadīgam, par jaunākajiem vecāki turpināja saņemt lielāku pabalsta summu atbilstīgi bērna piedzimšanas kārtas skaitlim. Taču, ja bērns turpinās mācības augstskolā, iecere paredz ģimenei to kompensēt ar īpašu stipendiju daudzbērnu ģimeņu bērniem.

Pabalstu palielināšanai no valsts budžeta ik gadu būs jāatvēl par 81 miljonu eiro vairāk nekā līdz šim.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Viesstrādnieki Latvijā ierodas:
peļņas nolūkos
bēgot no savas valsts režīma
tāpēc, ka ir laimes meklētāji
tāpēc, ka Latvija liekas labklājības zeme
šejienes klimata dēļ
cita iemesla dēļ