Aizvērt

Lai bēgļi var atvērt bankas kontu

2022. gada 18. martā, 08:58
Lai bēgļi var atvērt bankas kontu
Kā atvērt bankas kontu tiem Ukrainas pilsoņiem, kuri bēgļu gaitās nokļuvuši Latvijā, konkrēti Kuldīgā?
Šeit tādu iespēju piedāvā SEB banka, un tā bez maksas nodrošina arī visus ikdienas pakalpojumus: norēķinu kontu, norēķinu karti un internetbanku. Lai izmantotu internetbanku, klientiem bez maksas tiks kodu kalkulators.

SEB bankas Kuldīgas un Talsu filiāles vadītājs Sandris Ramkovičs Kurzemniekam skaidro: „Bet, lai atvērtu kontu, vispirms jārezervē tikšanās filiālē. To var izdarīt trīs valodās: latviešu, krievu vai angļu. Ierodoties līdzi jāpaņem identifikācijas dokuments. Saprotot, ka bēgļa statusa apliecinājuma saņemšana var prasīt laiku, pieņemam bez apliecinājuma un uzreiz neprasām arī uzturēšanās atļauju. To var iesniegt vēlāk. Dokumentu izskatīšana bēgļiem notiek ātrāk, nekā ikdienā pieņemts.” Pieteikt vizīti var palīdzēt tā ģimene, pie kā cilvēki apmetušies, bet, ja vajag palīdzību, no 8.00 līdz 18.00 var zvanīt klientu centram pa tālr. 26668777 vai 67779988.

„Pēc tam gan datu anketa, gan pieteikums, kas arī var būt latviešu, krievu vai angļu valodā, filiālē tiek aizpildīti elektroniski kopā ar bankas darbinieku, un dokumenti tiek izdrukāti parakstīšanai. Pēc konta atvēršanas izgatavojam norēķinu karti, ko varēs saņemt izvēlētā vietā un veidā. Ja klients karti pieteiks steidzami, tā tiks izgatavota, izsniegta un uz norādīto adresi piegādāta bez komisijas maksas. Ja cilvēks nav Eiropas Savienības vai Latvijas pilsonis, par nerezidentu plūsmu mums jāuzņemas visa atbildība. Tāpēc anketā ir jautājumi, uz kuriem jāatbild.”

Konti esot atvērti vairāk nekā desmit ukraiņu bēgļiem. Darbība kļūstot aktīvāka – jo dienas, jo vairāk. Konts nav obligāti jāatver tieši Kuldīgas filiālē, jo varbūt tuvāk atrodas kāda cita, – to var palīdzēt saprast ģimene, pie kuras cilvēki no Ukrainas apmetušies.

Daiga Bitiniece
__________________________________________________________________________________________


Plašs skaidrojums ir SEB bankas mājaslapā, tur arī atbildes uz jautājumiem par Ukrainu un Krieviju. Lūk, daži.

Vai SEB bankā iespējami maksājumi un valūtas maiņa Krievijas un Baltkrievijas rubļos?
Banka iesaka no darījumiem ar Krievijas rubļiem (RUB) izvairīties, jo tirgus ir nestabils. Valūtas maiņa rubļos iespējama darbdienās 9.30–16.30. Banka patur tiesības darījumus neslēgt, ja tirgū nav pieejamas cenas. Darījumi ar Baltkrievijas rubļiem (BYN) pašlaik netiek piedāvāti. 

Vai ar karti, ko izdevusi kāda banka Krievijā vai Baltkrievijā, var norēķināties vai izņemt naudu bankomātos Latvijā?
Ņemot vērā Mastercard un VISA paziņojumus, ar šādām Krievijas vai Baltkrievijas banku kartēm samaksāt Latvijas termināļos vai internetā un izņemt naudu bankomātos nav iespējams.

Vai ar SEB bankas kartēm var maksāt Krievijā un Baltkrievijā?
Ņemot vērā Mastercard paziņojumu par pārtrauktu tīkla pakalpojumu Krievijā un Baltkrievijā, ar SEB bankas kartēm šajās valstīs tagad nevar ne maksāt veikalos, ne izņemt naudu bankomātos. SEB banka vairs neizsniegs un uz Krieviju vai Baltkrieviju nesūtīs jaunas vai atjaunotas kartes Mastercard.

Vai līzinga auto turētāji var saņemt pilnvaru braucieniem uz NVS valstīm un Ukrainu?
Ņemot vērā apdrošināšanas līgumu nosacījumu par nepārvaramo varu un mērķi mazināt riskus, SEB līzings pašlaik braucieniem uz šīm valstīm pilnvaras neizsniedz.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Vai Latvijā būtu kaut kā jāgatavojas grūtākiem laikiem?
Jau ir par vēlu
Vēl nekādu iemeslu tam nav
Jāapzina iespējas, uz kurieni doties, ja nu kas...
Var iepirkt pārtikas un ūdens rezerves, bet ar prātu
Jāsakārto soma un jābūt gatavam pamest mājas
Auto degvielas bāku derētu turēt pilnu
Jātaisa kārtīgas pārtikas rezerves