Aizvērt

Starptautiskie projekti Pelčos

2017. gada 12. janvārī, 16:28
Raksta autors: Vija Zariņa
Starptautiskie projekti Pelčos
Foto: Skolas arhīvs
Šajā mācību gadā Pelču speciālajai internātpamatskolai-attīstības centram izdevies iegūt finansējumu vairākiem programmas "Erasmus+" projektiem.

ATGRIEZUŠIES NO ITĀLIJAS

Šogad jaunā projektā tiek turpināta sadarbība ar jau zināmiem partneriem Albā, Itālijā. No pirmās sanāksmes partnerskolā, kur apmāca topošos atslēdzniekus, metinātājus, elektriķus, frizierus – vairāk nekā 20 profesijas –, jau atgriezušies skolotāji Arita Gribēna un Raivis Jansons, kā arī projekta koordinatore Iveta Diržininka.

Pirmās tikšanās laikā latvieši iepazinušies ar partneriem, arodizglītības un pedagogu apmācības speciālistiem no Spānijas, Slovēnijas, Horvātijas. Albā latvieši satikās arī ar jau pārbaudītiem draugiem no Groningenas mācību centra Nīderlandē, ar tiem saista jau četru gadu sadarbība.

 

Jaunā iecere – apvienot visu partneru pieredzi, izveidot e-mācību platformu, kurā jebkurš pedagogs varēs apgūt digitālās prasmes un jaunu pieredzi, lai labāk sagatavotu audzēkņus darba tirgum.

 

„Mums tas ir liels izaicinājums sagatavot un ieviest mācību materiālus pedagogiem, kuri strādā ar audzēkņiem ar īpašām vajadzībām,” saka I.Diržininka. Pelčenieki pieredzē dalīsies arī ar Latvijas partneriem – speciālajām skolām Rīgā, Maltā un Koknesē.

 

 

MĀCĪBU BRAUCIENI UN PRAKSES

Iegūts finansējums arī vairākiem braucieniem. 15. janvārī uz Tenerifi Spānijā pilnveidot digitālās prasmes un to pielietojumu skolā dosies skolotāja Santa Brasla. Aprīlī Rumānijā dažādas terapijas metodes bērniem ar īpašām vajadzībām apgūs skolotāja Agnese Fogele, bet maijā vērot Groningenas mācību centra darbu brauks direktore Ināra Oļena.

Aprīlī praksē ārzemju uzņēmumos uz mēnesi dosies arī arodskolēni: galdnieku palīgi un mežstrādnieki – uz Austriju, bet ēdināšanas programmas audzēkņi – uz Viļņu Lietuvā.

 

 

Attēlā:

Pelču speciālās internātpamatskolas-attīstības centra skolotāji Arita Gribēna un Raivis Jansons plānošanas seminārā Albā, Itālijā.

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kādas ir jūsu ieceres, ko rosina pavasara iestāšanās?
Sēt sēklas stādu audzēšanai
Darbi siltumnīcā
Dārza plānošana
Apkārtnes uzkopšana
Logu mazgāšana
Pastaigas dabā
Došanās pārgājienā
Sportiskas nodarbes ārā
Gatavot maltītes ārā uz grila
Šķūnīšu, garāžu kārtošana, atbrīvojoties no nevajadzīgā