Vārda dienu svin: Daina, Dainis, Dainida
Otrdiena, 2018. gada 23. oktobris, 10:47
+8° C, vēja ātrums 6.7 m/s, D-DR vēja virziens

Mācās sadarboties dabā

2017. gada 22. septembrī, 02:00
Raksta autors: Lāsma Reimane
Mācās sadarboties dabā
Eiropas jaunatnes darbinieki Ēdolē uz savas ādas izmēģina to, ko pēc tam rīkos jauniešiem katrs savā zemē. Pirms nakts pārgājiena nometnes dalībnieki kājas ietinuši plastmasas maisos, lai tās paliktu sausas.
Foto: Toma Girvaiša arhīvs
26 dalībnieki no desmit Eiropas valstīm – tāda bija pārstāvniecība jaunatnes darbinieku projektā "Learning Inside Out" programmā "Erasmus+" , kas deviņas dienas notika Ēdoles pagasta viesu namā Kauši un māca āra nodarbības izmantot darbā ar jauniešiem.
Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras pārstāve Ieva Grundšteine stāsta: „Paši ejam cauri visam procesam, lai saprastu, kā tas ir – mācīties dabā ar dažādiem izaicinājumiem, kā sadarboties, lai sevi attīstītu. Daudzi domā, ka tas ir viegli, bet pietiek naktī ieiet mežā un saprast, ka tas nemaz tā nav. Dabā cilvēki kļūst godīgāki. Šeit ļaujam visu to izdzīvot, lai pēc tam zinātu, kā jauniešiem rīkot pasākumus laukā.”


DAŽIEM LIELS PĀRBAUDĪJUMS
 
„Mācījāmies viens otru saprast un atbalstīt. Ārzemnieki stāstīja, kā ar jauniešiem strādā viņu valstīs. Vissmagākais bija nakts pārgājiens, kuram gatavojāmies visu dienu. Tas bija ekstrēms, jo mūs pagodināja vētra ar stipru lietu. Viesiem no dienvidu valstīm tas bija ļoti liels pārsteigums,” atzina I.Grundšteine.

Jūrkalnē jaunieši pusotru stundu mācījās dabu ieraudzīt, sadzirdēt, sajust. Pēc katra pasākuma viņi dalījās izjūtās. Mācību laikā visi ēda tikai veģetāru ēdienu. Daudzi sapratuši, ka gaļa nemaz nav tik ļoti vajadzīga, tomēr citiem tas bijis smags pārbaudījums.


DAUDZ EMOCIJU UN ATZIŅU

Mācībās piedalījās arī Kuldīgas novada bērnu un jauniešu centra jaunatnes lietu speciāliste Ieva Kaltniece un interešu izglītības pedagogs Toms Girvaitis, kurš saka: „Mācāmies sevi izprast grupā brīvā dabā. Visiespaidīgākais bija nakts pārbaudījums, kurā katram bija savs pienākums. Izmantojām tikai karti un kompasu. Tas parādīja, kā ir strādāt grupā. Mūs šeit vispirms māca, un pēc tam pašiem tas jāorganizē novada jauniešiem. Apgūstam arī to, kā strādāt ar citiem, izmēģināt kaut ko jaunu. Nemitīgi izejam ārā no savas komforta zonas, jo tikai tā cilvēks sāk mācīties.”

I.Kaltniece piebilst: „Lai varētu kaut ko sniegt Kuldīgas novada jauniešiem, vispirms pašiem tas jāizmēģina. Lai no mācībām iegūtu vairāk, pašam jābūt atvērtam un aktīvam.” Arī Ievai grūtākais licies nakts piedzīvojums: „Lietus, mežs, nepazīstami cilvēki, sveša valoda. Pārgājiens ilga 12 stundas, jo vairākas reizes apmaldījāmies. Daudzi tam nebija gatavi, jutāmies nedroši. Radās kašķi, nesaprašanās – daudz emociju. Pēc tam trīs stundas savu uzvedību un sadarbību analizējām. Katrs pateica, ko otrā saskatījis, un bija jāprot to pieņemt.”

Abi ar Tomu viņi sola mūspuses jauniešiem sarīkot kaut ko līdzīgu. „Lai gatavojas! Būs nakts pārgājiens,” teica I.Kaltniece.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs pavāram, konditoram, viesmīlim

SIA "Santande" (41203009094) Ventspilī piedāvā darbu PAVĀRAM, KONDITORAM (darbs ar rauga, kārtaino un smilšu mīklu) un VIESMĪLIM. CV sūtīt e-pastā: kupfernams@inbox.lv vai zvanīt pa tālr. 29218377, www.hotelkupfernams.lv.
Aptauja

Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?

Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi