Vārda dienu svin: Daina, Dainis, Dainida
Otrdiena, 2018. gada 23. oktobris, 10:53
+8° C, vēja ātrums 6.7 m/s, D-DR vēja virziens

Katru gadu dzimst arvien vairāk

2017. gada 22. septembrī, 06:00
Raksta autors: Lāsma Reimane
Katru gadu dzimst arvien vairāk
Kuldīdznieki Jana Kreičmane un Dāvis Grundmanis uz jaundzimušo pieņemšanu novada domē atnākuši ar dēlēnu Gustavu.
Foto: Lāsma Reimane
Uz pirmo pieņemšanu pie Kuldīgas novada vadītājas Ingas Bērziņas nupat ar vecākiem bijuši 40 mazuļi, kuri dzimtsarakstu nodaļā reģistrēti jūlijā un augustā.
Šajos mēnešos reģistrētas 13 meitenes un 27 zēni. Kuldīgā dzimuši 38, pa vienam Jūrmalā un Rīgā. Populārākais vārds meitenēm – Anna, zēniem – Gustavs.


VĀRDS IESPIEDĀS ATMIŅĀ

Pieņemšanā apsveikti veseli pieci Gustavi. 18. augustā pirmo bērniņu sagaidīja Jana Kreičmane un Dāvis Grundmanis. „Par vārdus nevarējām vienoties,” stāsta tētis. „Kaimiņi gribēja dēlu, kuru sauktu Gustavs, bet viņiem piedzima meita. Es savukārt gribēju meitu, bet piedzima dēls. Vārds Gustavs iespiedās atmiņā, tāpēc tāda izvēle. Pagaidām bērniņš ir kluss un mierīgs – ne par ko nesūdzamies.” Abi vecāki priecājas par svinīgo pieņemšanu. „Pasākums ir ļoti jauks. Arī mēs ģimenē cenšamies ieviest tradīcijas un svinam visus svētkus,” teica Jana.


SIMBOLISKA PIEMIŅA

„Šogad Kuldīgas dzimtsarakstu nodaļā reģistrēti 165 jaundzimušie, un tas ir par 37 vairāk nekā pērn šajā laikā. Prieks, ka katru gadu bērnu kļūst aizvien vairāk,” teica nodaļas vadītājas vietniece Ina Hercenberga.

Kā sacīja I.Bērziņa: „Mūsu novadā ir tradīcija jaundzimušajiem dāvināt sudraba karotīti. Ceru, ka tā būs simboliska piemiņa no dzimtās vietas. Liels prieks, ka dažus no jums te redzu otro un trešo reizi. Novēlu, lai vairāk laika izdodas pavadīt kopā ar mazulīšiem.” Vecākiem viņa arī skaidroja, kā pieteikties bērnudārzā. Pagasta iedzīvotāji varēs mazos vest uz rotaļu grupām. Vēl priekšsēde pastāstīja par tuvākajiem notikumiem Kuldīgā, kā Hercoga Jēkaba gadatirgu un teātra festivālu oktobrī. Bet novembra sākumā plānots atvērt sporta skolas jauno peldbaseinu, kurā varēs plunčāties arī mazuļi. Baseins darbosies gandrīz visu gadu, izņemot jūliju un augustu, kad tiks pārbaudīts un tīrīts.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs pavāram, konditoram, viesmīlim

SIA "Santande" (41203009094) Ventspilī piedāvā darbu PAVĀRAM, KONDITORAM (darbs ar rauga, kārtaino un smilšu mīklu) un VIESMĪLIM. CV sūtīt e-pastā: kupfernams@inbox.lv vai zvanīt pa tālr. 29218377, www.hotelkupfernams.lv.
Aptauja

Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?

Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi