Aizvērt

"Pircēji ir, un pārdot var"

2017. gada 27. septembrī, 02:00
Raksta autors: Lāsma Reimane
"Pircēji ir, un pārdot var"
Dažādu veidu sierus varēja nogaršot un iegādāties pie mājražotājas Mārītes Jēkabsones, kura bija atbraukusi no Saldus novada.
Foto: Lāsma Reimane
Tradicionālais rudens gadatirgus 23. septembrī notika arī Kabilē.
„Man ļoti patīk, ka vietējie tirgotāji atsaucās, un tā ir iespēja viņiem parādīt un iztirgot savus produktus,” atzina Kabiles kultūras nama vadītāja Agnese Vanaga. Viņa tirgu cenšoties plānot vienā dienā ar līdzīgu Vārmē, lai tirgotājiem ir vieglāk.

„Tirgotāji pie mums brauc arī no kaimiņu pagastiem. No tālienes ne, jo tas nav izdevīgi,” atzīst A.Vanaga. Šogad īpašie viesi bija muzikanti no Snēpeles – kapela Kā ir, tā ir. „Tagad jau to tirgu ir tik daudz, ka nav vairs, ar ko pārsteigt. Kādreiz bija tā, ka brauca uz tirgu, lai nopirktu kaut ko īpašu, bet tagad varētu teikt, ka vasarā katru sestdienu kaut kur ir tirgus.”


SMAGI, BET RADOŠI

Mājražotāja Mārīte Jēkabsone no Saldus novada tirgoja dažādu veidu sierus. „No rīta biju Vārmē, pēc tam visi vienā plūsmā devāmies uz šejieni. Kabiles gadatirgū esmu pirmo reizi. Var just, ka tautas stipri mazāk un pirktspēja arī spēcīgi samazinājusies. Gatavot sieru ir fiziski smags darbs, bet ir jādara kaut kas, lai izdzīvotu. Mūsdienās ieguldījumiem un attīstībai nepietiek.” Tirgotāja stāstīja, ka tā bijusi likteņa sakritība, kāpēc sākusi gatavot sierus. „Dejoju kolektīvā, un tā vadītāja gatavo sierus, kurus vienmēr ņem līdzi, dodoties koncertbraucienos. Un tā nu es arī pamēģināju. Iegaršojās gan draugiem, gan radiem. Regulāri dodos arī uz izstādēm, gatavoju vairāk nekā 24 sieru veidus. Tas ir smags, bet radošs process.”


SIERS, KŪKAS UN LĀPSTIŅAS

Kazas sieru pārdeva Jānis Tiltiņš no Vānes pagasta zemnieku saimniecības Birznieki. „Mūs aicina katru gadu. Esam kaimiņu pagasts, tāpēc nekad neatsakām. Manuprāt, veicas ļoti labi.”

Vietējā mājražotāja Iveta Tauriņa pārdeva čiekuru sīrupu un kūkas. „Esmu kabilniece un jau no seniem laikiem pārdodu kūkas, tās sāku cept ļoti sen. Šeit ir labi pircēji, bet Kuldīgā, protams, izķer vienā momentā. Regulāri braucu uz Hercoga Jēkaba gadatirgu. Gatavoju medus kūkas, plātsmaizes un groziņus.”

Kabilnieks Gunārs Lankovskis ar biškopību nodarbojas jau 20 gadus. „Ar medu šogad bija grūti, jo saimītes neattīstījās. Bet pircēji ir, un pārdot var.”

Darbmācības skolotājs Rihards Lasmanis gadatirgū pārdeva virtuves darbarīkus. Koka karošu izgatavošana esot vaļasprieks, ar ko sācis nodarboties pirms 25 gadiem.


UZ TIRGU PĒC KĀRUMIŅA

Zigurds Ūdris uz tirgu bija atnācis nopirkt kazas sieru. Kabilnieks atzina, ka viss ir ļoti skaisti, bet nepatīk tas, ka tirgus ir tik vēlu, jo tie, kas gribējuši uz tirgu, jau no rīta aizbraukuši uz Vārmi. „Mēs dzīvojam laukos un lielākoties viss pašiem tiek izaudzēts. Uz tirgu nāk pēc kāda kārumiņa, pēc medutiņa un konfektītes.”

Vietējais iedzīvotājs Ansis Žagata uz gadatirgu atnācis, lai parunātos ar draugiem un tirgotājiem. „Kabiles tirgū nav nekā īpaša, jo tagad jau tirgojas daudzkur un visu ko var nopirkt. Es uz tirgu nenācu, lai ko pirktu.”
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kā vērtējat policiju darbu Kuldīgā?
Labi strādā abas policijas.
Labi strādā pašvaldības policija.
Labi strādā Valsts policija.
Neviena nestrādā labi.
Mani tas neskar.
Kurzemnieks Horoskopi