Vārda dienu svin: Daina, Dainis, Dainida
Otrdiena, 2018. gada 23. oktobris, 11:05
+8° C, vēja ātrums 6.7 m/s, D-DR vēja virziens

"Jaunieši nav mūsu nākotne, jaunieši ir mūsu tagadne"

2017. gada 27. septembrī, 04:00
Raksta autors: Lāsma Reimane
"Jaunieši nav mūsu nākotne, jaunieši ir mūsu tagadne"
Jauniešu forums sākās ar dažādām spēlēm, lai palīdzētu jauniešiem iejusties un sadraudzēties.
Foto: Lāsma Reimane
"Nedomājiet, ka ar projekta "Aiziet" beigām viss ir beidzies! Tas ir sākums kaut kam jaunam. Es ceru, ka dzīvosim fantastiskā novadā, kur katram jaunietim būs iespēja izteikties un katrs jutīsies uzklausīts," forumā 23. septembrī Jauniešu mājā teica Kuldīgas novada bērnu un jauniešu centra (BJC) direktore Inese Astaševska.
ACĪS UGUNTIŅA

Projekta Aiziet mērķis bija uzlabot jauniešu dzīvi pagastos. Vairāku nedēļu garumā BJC jaunatnes lietu speciāliste Ieva Kaltniece apbraukāja visus pagastus, lai tiktos ar jauniešiem. Projekta noslēgumā jaunieši tikās forumā, kura galvenais mērķis bija izstrādāt ieteikumus un priekšlikumus jaunatnes darbam 2018. gadam. Forumā atklājās, ka pagastos ir diezgan pasīvi jaunieši, informācijas trūkums par aktivitātēm, nav pulcēšanās vietu un pasākumu jauniešiem. Pagastu jaunieši vēlas, lai būtu vairāk pasākumu un pulciņu.

Forumā piedalījās ap 80 novada jauniešu, kuri izteica vēlmes un vajadzības pagastos. „Lielākā barā tas bija vieglāk. Dzirdi, ko saka citi, un vari iegūt daudz vairāk ideju. Kad braukājām pa pagastiem un tikāmies ar jauniešiem, katrā tika izvirzīts viens brīvprātīgais jaunatnes darba koordinators, kas nodos informāciju par apmācībām un citām iespējām. Tas ir jaunietis, kas aiznes informāciju pārējiem jauniešiem,” teica I.Kaltniece. Viņa atzina, ka līdz šim lielākā problēma bijusi tā, ka informācija līdz pagastu jauniešiem diemžēl nav aizgājusi. „Šobrīd jauniešiem ir uguntiņa acīs un vēlme darboties, tāpēc mums ar viņiem jāstrādā, lai uguntiņa nepazustu. Mums jāmotivē, lai ir vēlme darboties un augt.”

Bet Inese Astaševska atgādināja: „Jaunieši nav mūsu nākotne, jaunieši ir mūsu tagadne.”


PASĀKUMI UN TELPAS

Pelču brīvprātīgā jaunatnes darba koordinatore Zane Lagzdiņa pastāstīja: „Pagastā vajadzētu vairāk aktivitāšu ne tikai jauniešiem, bet arī citiem iedzīvotājiem. Atceros, ka kādreiz notika sporta spēles, kuras apmeklēja 90% iedzīvotāju, bet ar gadiem tas viss noplaka, un spēles vairs nenotiek. Domāju, ka vajadzētu rīkot pasākumus, piemēram, vasarā notika pils parka balle, kuru apmeklēja daudz cilvēku un kura visiem patika. Mans mērķis ir organizēt pasākumus, kas derētu visiem, piemēram, orientēšanos. Būtu interesanti arī doties ekskursijās, piemēram, uz Liepājas teātri. Lielākā problēma ir vietējo jauniešu pasivitāte un finansējums. Mums mainās vadība, un ceru, ka pagastā viss uzlabosies.”

Savukārt Kabiles pagasta jaunatnes darba koordinators Gints Sproģis atzina, ka vispirms ir jāatrod vieta, kur jauniešiem tikties. „Vajadzīgas telpas, kur jaunieši varētu sanākt, piemēram, ziemas vakaros sarīkot tematiskos vakarus. Es noteikti runāšu ar pārējiem jauniešiem, kopīgi sapratīsim, kas pagastā vēl vajadzīgs. Jaunieši ir atsaucīgi un labprāt iesaistīsies, lai pagastā kaut kas notiktu.”

Projekts Aiziet īstenots ar Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts atbalstu programmā 2017. gadam.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs pavāram, konditoram, viesmīlim

SIA "Santande" (41203009094) Ventspilī piedāvā darbu PAVĀRAM, KONDITORAM (darbs ar rauga, kārtaino un smilšu mīklu) un VIESMĪLIM. CV sūtīt e-pastā: kupfernams@inbox.lv vai zvanīt pa tālr. 29218377, www.hotelkupfernams.lv.
Aptauja

Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?

Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi