Vārda dienu svin: Daina, Dainis, Dainida
Otrdiena, 2018. gada 23. oktobris, 10:23
+8° C, vēja ātrums 7.7 m/s, D-DR vēja virziens

Sirsnīga tikšanās ar Guntaru Raču

2017. gada 27. septembrī, 08:00
Raksta autors: Iveta Grīniņa
Sirsnīga tikšanās ar Guntaru Raču
Dzejnieks, komponists un mūziķis Guntars Račs sava talanta cienītājiem Kuldīgā dzeju lasīja un to arī izdziedāja.
Foto: Lāsma Reimane
Paša autora nolasīts dzejolis dzimšanas dienā un kopīgas dziesmas – tik sirsnīga bija Kuldīgas bibliotēkas rīkotā tikšanās ar dzejnieku un mūziķi Guntaru Raču un viņa krājuma "365" pirmās daļas prezentācija mūzikas skolā.
G.Račs dziedāja savas dziesmas, un viņam palīdzēja grupas Bet Bet līdzgaitnieki Andris Alviķis un Uģis Tirzītis un jaunā dziedātāja Kristīne Bindere. Bet koncertu ievadīja Marutas Rozītes kora klases audzēkņu ansamblis un kultūras centra ansamblis Karameles.


JAUNGADA APŅEMŠANĀS

„Katram pirms Jaunā gada ir kāda apņemšanās,” stāsta G.Račs. „Es solīju katru dienu uzrakstīt dzejoli un to publicēt feisbukā. To arī darīju un sākumā nemaz neskatījos, vai kāds tos atzīmē ar Patīk un ar tiem dalās. Ar lielu pārsteigumu konstatēju, ka viss notiek – ka daudz labu vārdu uzrakstīts. Cilvēki tos sūta citiem, ieraksta novēlējumos. Sāka parādīties mudinājumi tos apkopot.” Martā, kad autors nolēmis to darīt, sapratis, ka solījums pilnībā būs turēts tikai 31. decembrī, kad viņš uzrakstīs pēdējo. Tāpēc krājums tiks izdots divās daļās. „Aizgāju uz grāmatnīcu un pajautāju, vai dzejoļu grāmatas vispār ir pieprasītas. Man atbildēja, ka ne. Tomēr nolēmu riskēt. Izrādījās, ka šī grāmata pieprasīto topā ir 1. vietā.”


„STRĀVOJA INTELIĢENCE UN LABESTĪBA”

Mūzikas pedagoģe Marta Ozoliņa par pasākumu teica: „Tas bija tik jauki, vienkārši un sirsnīgi! No skatuves strāvoja inteliģence, labestība. Līdz šim Rača daiļrade man saistījās tikai ar dziesmu tekstiem, tāpēc viņa lasītās rindas no jaunās grāmatas bija patīkams atklājums. Jauki, ka koncertā mūziķis iesaistīja vietējās dziedātājas, – tas uzreiz kļuva personiski.”

Ansambļa Karameles vadītāja Agnese Čīče atzina, ka meitenēm ļoti paticis uzstāties kopā ar dziesmu autoru un pavadošo grupu: „Varbūt skatītājiem šķita: tā jau bija paredzēts, ka viņi mums piespēlēs, tomēr nē – tas mums pašām bija pārsteigums. Tā bija tāda enerģijas apmaiņa ar Raču un citiem mūziķiem, ar klausītājiem! Reti izdodas publiku tik ļoti saviļņot. Nopirku dzejas krājumu un nakti neesmu gulējusi, jo nevarēju atrauties – dzejoļi tiešām ir jēgpilni.”
Komentāri
Kāda kuram jēga.
2017. gada 3. oktobrī, 00:40
Kā redzams, vienam otram maldos un muļķībās.Žēl par Ozoliņu, mūžs pavadīts kā pa miglu, ne skaidras sapratnes, ne izpratnes, vien malduguns kā ceļa zvaigzne..
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs pavāram, konditoram, viesmīlim

SIA "Santande" (41203009094) Ventspilī piedāvā darbu PAVĀRAM, KONDITORAM (darbs ar rauga, kārtaino un smilšu mīklu) un VIESMĪLIM. CV sūtīt e-pastā: kupfernams@inbox.lv vai zvanīt pa tālr. 29218377, www.hotelkupfernams.lv.
Aptauja

Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?

Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi