Aizvērt

Zemessardzes gadadienā – jauniešu spēles

2017. gada 29. septembrī, 03:00
Raksta autors: Daina Tāfelberga
Zemessardzes gadadienā – jauniešu spēles
Foto: Daina Tāfelberga
Ar nebijušu pasākumu – jauniešu sporta spēlēm – otrdien Kuldīgā nosvinēta Zemessardzes 45. nodrošinājuma bataljona 26. gadskārta.
GAN SPĒKS, GAN GUDRĪBA

Latviešu virsnieku apvienības ceļojošā kausa izcīņu mūsu zemessargi rīkoja kopā ar šo apvienību. Piedalījās vairāk nekā simt jauniešu no Kuldīgas, Skrundas un Saldus vidusskolām un profesionālās izglītības iestādēm. Kā sacīja bataljona komandieris, pulkvežleitnants Arturs Barons, šī tradīcija papildinās jauniešu patriotisko audzināšanu. Sporta spēlēs viņi ne tikai mērojas spēkiem veiklībā un erudīcijā, bet arī iepazīst Zemessardzes darbu un nozīmi valsts brīvības sargāšanā.

„Centāmies sacensību uzdevumus izveidot tā, lai būtu iekļauti visi aspekti: spēks, erudīcija, precizitāte, veiklība, komandas darbs,” teica A.Barons. „Tēvzemes sargāšanā svarīgas ne tikai rokas un kājas, bet arī galva. Šādas sacensības domātas vidusskolas vecākajām klasēm, kuru audzēkņiem drīz būs jāizvēlas, ko darīt nākotnē – varbūt pievienoties mums.”


NĀKAMGAD CĪNĪSIES ATKAL

Komandiera teikto apliecināja jaunieši, kuri pulcējās pie informatīvajiem stendiem. Tiesa, lielāko interesi par militārismu izrādīja meitenes. Dažādu šķēršļu pārvarēšanā starp sešām komandām visveiklākie izrādījās Saldus vidusskolas audzēkņi – viņi saņēma Latviešu virsnieku apvienības ceļojošo kausu, bet nākamgad par to būs jācīnās atkal. Organizatori cer, ka tad konkurence būs sīvāka. No saldeniekiem nedaudz atpalika Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikums, trešajā godalgotajā vietā – Skrundas vidusskolas komanda.

Sacensības varēja vērot pamatskolu audzēkņi, 45. nodrošinājuma bataljons izrādīja kaujas tehniku, bija arī pieaicināta NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupa ar savu ekipējumu, varēja tikties ar Kanādas bruņoto spēku karavīriem. Pēc tam Latviešu virsnieku apvienība godināja savus uzticamākos vīrus mūspusē.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs pavāram, konditoram, viesmīlim

SIA "Santande" (41203009094) Ventspilī piedāvā darbu PAVĀRAM, KONDITORAM (darbs ar rauga, kārtaino un smilšu mīklu) un VIESMĪLIM. CV sūtīt e-pastā: kupfernams@inbox.lv vai zvanīt pa tālr. 29218377, www.hotelkupfernams.lv.
Aptauja
Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?
Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi