Aizvērt

Saieta nams atkal atdzims

2017. gada 2. oktobrī, 03:00
Raksta autors: Daina Tāfelberga
Saieta nams atkal atdzims
Kuldīgas uzņēmuma "Lexa ID" celtnieks Artūrs Gercs rāda, ka Nīkrāces saieta namam viss iepriekšējais apšuvums jānoārda.
Foto: Daina Tāfelberga
Nīkrācē tiek remontēta dzīvojamā ēka, kas pirms sešiem gadiem jau pārbūvēta par saieta namu.
Modernais nams ar Eiropas atbalstu izveidots dzīves kvalitātes un pakalpojumu pieejamības uzlabošanas programmā. Iepriekš tur bija teju pussagruvusi ēka ar zīmīgu nosaukumu Pentagona nams. Drīz pēc novadu reformas dome pēc ilgiem strīdiem no vairākām iecerēm atbalstīja šī nama remontu, kura kopīgās izmaksas bija vairāki desmiti tūkstoši latu, atvēlot tam 15% līdzmaksājumu. Diemžēl pārbūve notika ziemā. Jau pēc gada ēkai vairākās vietās nolupusi fasāde, un tas bojāja izskatu. Lai arī saskaņā ar būvnormatīviem objektam ir garantijas termiņš, celtniecības firma Kurzemes ligzda jau tobrīd bija bankrotējusi. Tāpēc pašvaldībai nācās meklēt naudu atjaunošanai, lai glītā ēka jau drīz pēc pārbūves atkal neizskatītos pēc grausta.

Šīgada budžetā no kultūrai atvēlētās summas tam ieplānoti 9,5 tūkstoši eiro. Sākotnēji domāta rekonstrukcija, taču vēlāk izrādījies, ka pietiks ar vienkāršu remontu, lai mazāks birokrātiskais slogs. Tomēr izmaksas pieaugušas vēl par tūkstoti eiro. „Lai kāda bijusi vēsture, saieta nams mums atkal būs skaists,” pārliecināta ir pagasta pārvaldes vadītāja Ilona Rītiņa.

To sola arī Kuldīgas būvfirmas Lexa ID brigāde. „Strādāsim, cik ļaus laika apstākļi. Darba daudz, bet visticamāk līdz aukstajam periodam paspēsim, nepieļaujot iepriekšējo kļūdas,” tā celtnieks Artūrs Gercs.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kā vērtējat policiju darbu Kuldīgā?
Labi strādā abas policijas.
Labi strādā pašvaldības policija.
Labi strādā Valsts policija.
Neviena nestrādā labi.
Mani tas neskar.
Kurzemnieks Horoskopi