Aizvērt

Brigādes štābu pārcels uz Kuldīgu

2017. gada 6. oktobrī, 02:00
Raksta autors: Inguna Spuleniece
Brigādes štābu pārcels uz Kuldīgu
Zemessardzes 4. brigādes komandieris Andris Rieksts rāda topošās autonovietnes. Spāru svētki tām jau bijuši, pārējam jābūt gatavam līdz novembrim.
Foto: Modris Rubenis
Līdz Lāčplēša dienai 11. novembrī vajadzētu beigties Nacionālo bruņoto spēku 45. Zemessardzes (ZS) nodrošinājuma bataljona bāzes rekonstrukcijai Kuldīgā, Ventspils ielā.
ZS 4. brigādes komandieris, pulkvežleitnants Andris Rieksts pārliecināts: lai labi dienētu, jābūt arī pienācīgiem apstākļiem. Izmantojot situāciju, kad Kuldīgā viesojās Aizsardzības ministrijas valsts sekretārs Jānis Garisons, A.Rieksts pievērsis uzmanību tam, ka dažus metrus no bataljona sētas kopš padomju laikiem atrodas angārs. Tas pieder pašvaldībai, neviens uzņēmējs nav vēlējies tajā darboties. Tapa lūgums novada domei angāru izīrēt. Tā bataljons ieguvis 300 m2, kuros novietot inventāru. Pirms gadiem desmit daļa remontzonas jau pārbūvēta, vēlāk sakārtota noliktavu saimniecība, bet tagad tiek atjaunota bataljona štāba ēka, teritorijas centrā tiek celtas novietnes autotransportam.

A.Rieksts pastāstīja, ka dots uzdevums no Liepājas uz Kuldīgu pārvietot brigādes štābu – ap 40 cilvēku, daudzi ir ar ģimenēm. „Kuldīga ir Kurzemes centrs, tādēļ nolemts, ka brigādes štābam jāpārnāk pie sava nodrošinājuma. Grasāmies attīstīt arī Skrundas poligonu, Upīškalnā ir šautuve. No šejienes būs vieglāk vadīt bataljonu darbu,” skaidro pulkvežleitnants. „Visiem uzreiz Ventspils ielā vietas nebūs, jo šeit saimnieks, pirmām kārtām, ir bataljons. Kad telpu rekonstrukcija būs beigusies, izvietosies saimnieki, sakārtos ikdienu. Brigādes štābs pārcelsies pamazām. Varbūt sākumā to izvietosim pārvietojamos apsildāmos konteineros. Ir iecerēts, ka vēl neremontēto darbnīcu daļā ar laiku varētu iekārtot telpas brigādes štābam un kazarmas.”

A.Rieksts pārliecināts, ka štāba pārcelšana Kuldīgai nozīmē jaunas darbavietas, kā arī ekonomisku pieaugumu no tiem cilvēkiem, kuri pārcelsies šurp no Liepājas un izmantos pilsētas iespējas. „Lielākais risks ir tajā, ka Kuldīgā ir ļoti maz īres dzīvokļu. Saviem karavīriem Liepājā esmu to pateicis. Paredzu, ka būs vajadzīgs pārejas brīdis, kad cilvēki varētu tikt vesti ar autobusu. Mobilo mācību grupu jau esmu sācis komplektēt no Kuldīgas cilvēkiem. Arī pārējie spēles noteikumus zina. Būsim godīgi – visa Latvija braukā uz darbu. Arī es no Saldus braukāju uz dienestu Liepājā. Mūsu uzdevums ir nodrošināt, lai cilvēki ar ģimenēm var pārcelties pamazām pēc tam, kad būs galā mācību gads. Domāju, ka brigādes štāba pārcelšanās beigsies nākamgad augustā.”

Nacionālo bruņoto spēku 45. Zemessardzes nodrošinājuma bataljona bāze Kuldīgā tiek pārbūvēta pēc Valsts aizsardzības militāro objektu un iepirkumu centra pasūtījuma. Būvfirma – SIA Ostas celtnieks. Izmaksas – 1 454 157 eiro.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kā vērtējat policiju darbu Kuldīgā?
Labi strādā abas policijas.
Labi strādā pašvaldības policija.
Labi strādā Valsts policija.
Neviena nestrādā labi.
Mani tas neskar.
Kurzemnieks Horoskopi