Aizvērt

Valsts tiesiskuma pamatlicēja piemiņai

2017. gada 6. oktobrī, 08:00
Raksta autors: Daiga Bitiniece
Valsts tiesiskuma pamatlicēja piemiņai
Visi trīs Augstākās tiesas priekšsēži Andris Guļāns, Ivars Bičkovičs un Gvido Zemribo kopā ar Kuldīgas novada domes priekšsēdi Ingu Bērziņu Pilsētas dārzā iestādīja ozolu Latvijas Senāta pirmā priekšsēža Kristapa Valtera piemiņai.
Foto: Lāsma Reimane
Kuldīgas Pilsētas dārzā otrdien Latvijas Senāta pirmā priekšsēža, mūsu novadnieka Kristapa Valtera piemiņai kopā ar pašvaldības vadītāju Ingu Bērziņu ozolu iestādīja visi trīs atjaunotās Latvijas Republikas Augstākās tiesas (AT) priekšsēži: Ivars Bičkovičs un viņa priekšteči Gvido Zemribo un Andris Guļāns.
Muzeja darbinieku sarūpētā piemiņas pasākumā piedalījās deviņi AT tiesneši un pašvaldības pārstāvji. G.Zemribo uzsvēra K.Valtera nozīmi Latvijas tiesu sistēmas izveidē, tai skaitā visas terminoloģijas un nolēmumu latviskošanā: „Darīšanu valoda, kā toreiz teica, nu bija latviska.” Savukārt A.Guļāns sacīja: „Latvijas vērtība ir cilvēki, kuri savu dzīvi veltījuši valsts stiprināšanai, un starp tiem ir arī tiesneši, advokāti, juristi. Ir labi, ka meklējam savas saknes, jo tas dod pārliecību un mūs stiprina.” Viņš arī atgādināja, ka, Kārlim Ulmanim nākot pie varas, K.Valters bijis spiests aiziet pensijā un viņa karjera pazudināta, jo senators atšķirībā no daudziem citiem ļoti stingri pieturējies pie tiesiskajiem principiem. I.Bičkovičs muzejam uzdāvināja divas fotogrāfijas: K.Valteru jaunībā un pirmā Senāta kopbildi.

Viesi apmeklēja arī Senāta vadītāja kapavietu Rumbas pagasta Lāčplēša kapos, kas sakopta ar pašvaldības gādību.


KRISTAPS VALTERS dzimis 1861. gada 18. decembrī Kuldīgas (tagad Rumbas) pagasta Dindžu mājās. Pēc Kuldīgas Vācu ģimnāzijas studējis tieslietas Maskavas universitātē. Bijis laikraksta Dienas Lapa galvenais redaktors un līdzizdevējs. Pēc studijām sācis advokāta praksi Kuldīgā, vēlāk strādājis Rīgā. Pēc neatkarības pasludināšanas piedalījies Latvijas tiesu pagaidu nolikuma izstrādē un 1918. gada decembrī ievēlēts par Latvijas Senāta senatoru, 1920. gadā – par Senāta Apvienotās sapulces priekšsēdi. Par nopelniem Latvijas labā apbalvots ar Triju Zvaigžņu ordeņa II šķiru.
Komentāri
Valts
2017. gada 9. oktobrī, 10:11
Ivars Bičkovičs un Inga Bērziņa stāda kociņu par tiesiskumu??? Vemt gribas… Bičkovičs kurš pilsonību ieguvis tik mīklainos apstākļos, ka tiesiskā valstī diez vai tas būtu iespējams. Un Inga Bērziņa un tiesiskums , man trūkst vārdu…
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kā vērtējat policiju darbu Kuldīgā?
Labi strādā abas policijas.
Labi strādā pašvaldības policija.
Labi strādā Valsts policija.
Neviena nestrādā labi.
Mani tas neskar.
Kurzemnieks Horoskopi