Aizvērt

Stāsti kopā ar aktrisi

2017. gada 13. oktobrī, 05:00
Raksta autors: Iveta Grīniņa
Stāsti kopā ar aktrisi
Zane Jančevska jau 30 gadus ir aktrise, bet Latvijas Mūzikas akadēmijā apgūst etnomuzikoloģiju, tāpēc uzsver, ka būtiska ir mutvārdu mantojuma saikne ar muzikālo. Attēlā – Zane ar ģimenes mīluli Midagoru.
Foto: Zanes Jančevskas arhīvs
Kuldīgas vecajā rātsnamā tiek dibināta jauna tradīcija – turpmāk pirmdienas vakaros novada ļaudis aicināti vakarēt kopā ar Nacionālā teātra aktrisi Zani Jančevsku: stāstīt stāstus par dzimtas vai apkaimes pagātni, kopā uzdziedāt.
„Ir doma katru pirmdienas vakaru pulcēt cilvēkus no Kuldīgas un pagastiem, lai mācītos Kurzemes etnogrāfiskās dziesmas un klausītos nostāstus, kas katrā dzimtā noteikti saglabājušies,” skaidro Zane. „Vecuma ierobežojuma nav, pasākums bez maksas. Tā būs kā vakarēšana. Mēs varētu muzicēt un varbūt ar laiku to kaut kur parādīt.

Vēl aizvien daudzās ģimenēs ir apslēptas vērtības, kas aizmirstas vai arī vairs netiek par tādām uzskatītas. Mūsu kultūrtelpā ienāk daudz ietekmju no ārpuses, kas mūsu tautai nav raksturīgas un varbūt nav vajadzīgas. Ceru, ka pagastos ir daudz kas, ko vērts celt saulītē: nostāsti par dzimtām, apdzīvotām vietām utt.” Zane spēlēs kokli un cer, ka ar laiku pievienosies vēl kāds muzikants: „Noteicošā loma nebūs muzicēšanas kvalitātei, bet gan kopābūšanai.”

Kuldīga izvēlēta tāpēc, ka Zanes mammas dzimta nāk no Ēdoles pagasta, kur tās saknes iesniedzas vairākos gadsimtos.


Pirmā tikšanās 16. oktobrī 18.00 Kuldīgas vecajā rātsnamā.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs autoservisa vadītājam

SIA “Gros Auto Grupa” (LV40102021499) aicina darbā autoservisa vadītāju (Sūru ielā 3, Kuldīgā). Pienākumi: vadīt autoservisa darbu, sniedzot kvalitatīvus autoremonta pakalpojumus klientiem; uzturēt sadarbību ar klientiem, apzināt jaunu klientu piesaisti; plānot nepieciešamos resursus, kontrolēt to izlietošanu; vadīt komandu, kontrolēt darba izpildes kvalitāti; plānot un veikt nepieciešamo darbinieku atlasi un ievadīšanu darbā; nodrošināt prasībām atbilstošu izstrādāto materiālu un iepakojumu utilizāciju; nodrošināt klientu pretenziju un problēmsituāciju efektīvu risināšanu; nodrošināt vispusīgu saimniecisku jautājumu savlaicīgu risināšanu. Prasības: pieredze līdzvērtīgā amatā; zināšanas par auto remonta darbu plānošanu, organizēšanu, izmaksu aprēķiniem; pieredze komandas vadībā, uzdevumu plānošanā, izpildes kontrolē; labas prasmes darbā ar datoru („MS Office”); labas latviešu un krievu valodas zināšanas; atbildības izjūta, orientācija uz rezultātu, patstāvība; labas organizatora, sarunu vadīšanas un sadarbības prasmes. Piedāvājam: darbu uzņēmumā, kas ir viens no nozares līderiem; personīgās un profesionālās attīstības iespējas; atalgojumu 1050–1200 eiro (bruto). CV sūtiet e-pastā darbs@gros-auto.lv līdz 25. janvārim.
Aptauja
Kurš, jūsuprāt, būs premjerministrs?
Krišjānis Kariņš
Arvils Ašeradens
Jānis Bordāns
LDDK kandidāts Reinis Bērziņš
Kāds cits
Kurzemnieks Horoskopi