Vārda dienu svin: Daina, Dainis, Dainida
Otrdiena, 2018. gada 23. oktobris, 10:27
+8° C, vēja ātrums 7.7 m/s, D-DR vēja virziens

Skolēni iepazīst nākotnes darbavietas

2017. gada 13. oktobrī, 08:00
Raksta autors: Lāsma Reimane
Skolēni iepazīst nākotnes darbavietas
Karjeras dienā skolēni ieradušies arī uzņēmumā SIA "Silja", kur apskatīja lauksaimniecības tehniku un uzzināja, ka te vajadzīgi servisa mehāniķi.
Foto: Lāsma Reimane
„Manuprāt, Karjeras diena ir vajadzīga, jo mēs iepazīstam gan uzņēmumus, gan dažādas profesijas,” tā secina Kuldīgas pamatskolas skolniece Agnese Baika, kura kopā ar citiem 8. klašu audzēkņiem vakar varēja apmeklēt kādu no 35 uzņēmumiem, kuri iesaistījās šajā akcijā.
To rīko Kuldīgas novada bērnu un jauniešu centrs. „Svarīgi, lai skolēni jau tagad iepazītu iespējamās darbavietas,” tā pasākuma nolūku raksturo karjeras un audzināšanas speciāliste Līga Kovaļeva. „Tā viņi var apjaust, vai iedomātā profesija tiešām būs īstā. Piemēram, kāds vēlas būt ārsts, bet, iepazīstot profesijas specifiku, saprot, ka tā nebūs īstā. Svarīgi arī popularizēt mūsu novada uzņēmumus, lai skolēni zinātu, kādas darbavietas mūspusē vajadzīgas, ko viņi varētu mācīties un vai te var strādāt vasarā. Jāiedrošina apgūt dažādus
amatus, lai viņi atgrieztos un strādātu šeit.”

Audzēkņiem bija sagatavoti vairāki maršruti. A.Baika no Kuldīgas pamatskolas izvēlējusies apmeklēt Zemessardzes 45. nodrošinājuma bataljonu: „Es gribēju vairāk uzzināt par zemessargiem. Līdz šim neko tādu neesmu redzējusi.” Tas interesē arī V.Plūdoņa Kuldīgas ģimnāzijas skolnieces Paulu Freimani un Emīliju Grunti: „Otro gadu apmeklējam jaunsargus, tāpēc šodien gribējām redzēt, ko dara zemessargi. Pēc skolas mums ir doma studēt Aizsardzības akadēmijā.”

Kuldīgas pamatskolas audzēknis Alekss Gulbis saka: „Bija grūti izvēlēties, kurus uzņēmumus apmeklēt. Stigā RM un Siljā bija interesanti, jo mani ļoti interesē tehnika. Es gribētu nākotnē ar to strādāt, braukt ar traktoru.”

Vārmes skolēni Aleksis Hodaņonoks, Elīna Laila Frijāre, Marija Bērica ciemojās viesnīcā Jēkaba sēta un pašvaldības uzņēmumā Kuldīgas siltumtīkli. Viņi atzīst, ka bijis interesanti – varējuši uzzināt, kāda ir darbinieku ikdiena. Lai tuvāk iepazītu dažādas profesijas, Karjeras diena esot vajadzīga, viņi uzskata.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs pavāram, konditoram, viesmīlim

SIA "Santande" (41203009094) Ventspilī piedāvā darbu PAVĀRAM, KONDITORAM (darbs ar rauga, kārtaino un smilšu mīklu) un VIESMĪLIM. CV sūtīt e-pastā: kupfernams@inbox.lv vai zvanīt pa tālr. 29218377, www.hotelkupfernams.lv.
Aptauja

Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?

Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi