Vārda dienu svin: Daina, Dainis, Dainida
Otrdiena, 2018. gada 23. oktobris, 10:33
+8° C, vēja ātrums 7.7 m/s, D-DR vēja virziens

No pašvaldības prasa saliedētu darbu

2017. gada 16. oktobrī, 00:00
Raksta autors: Jolanta Hercenberga
No pašvaldības prasa saliedētu darbu
Aptuveni 50 cilvēku Alsungas kultūras namā pulcējās iedzīvotāju sapulcē.
Foto: Jolanta Hercenberga
Par Alsungas novada domes darbinieku pienākumu sadali un savstarpējām attiecībām, budžeta naudas tērēšanu, remontdarbiem pilī un citiem jautājumiem ap pussimts kultūras namā sanākušo iedzīvotāju sapulcē jautāja pašvaldības pārstāvjiem.
KAS, CIK UN KĀPĒC TĀ MAKSĀ

Domes priekšsēde Daiga Kalniņa skaidroja, kas veido novada budžetu un ka tas šogad izpildās, kā prognozēts. Pēc prezentācijas par ieņēmumiem un izdevumiem kāda iedzīvotāja interesējās, kādēļ skolai, kurā mācās 120 bērnu, atvēlēts gandrīz tikpat, cik bērnudārzam, kuru apmeklē uz pusi mazāk. D.Kalniņa sacīja, ka bērnudārzā audzēkņi dienā uzturas vairāk stundu, tādēļ pirmsskolas izglītība maksā dārgāk. Arī telpu uzturēšanas izmaksas ir atšķirīgas.

Vēl tika jautāts, kādēļ šogad Alsungas vidusskolas direktorei ir arī audzināmā klase. Citus gadus tā neesot bijis. „Vai skolā trūkst skolotāju, ka tas jāuzņemas direktorei?” jautā sieviete. D.Kalniņa atbildēja, ka šajā jautājumā nav iedziļinājusies, bet varot pasacīt, ka par audzināmo klasi skolotāji saņem tik maz, ka darbs jādara gandrīz vai sabiedriskā kārtā.

Par pašvaldības kredītsaistībām kāda iedzīvotāja jautāja, kādēļ joprojām jāmaksā par Liepu ielas remontu, ja iepriekš teikts, ka lielu summu tajā ieguldījis uzņēmums Venta FM. Tā kā iela labota iepriekšējā sasaukumā, bijušais domes priekšsēdis Aivars Sokolovskis atbildēja, ka lielākais bijis pašvaldības ieguldījums. Uzņēmums par savu naudu to darījis tikai savas teritorijas tuvumā.


DOMAS ATŠĶIRAS

Izpilddirektors Voldemārs Dunajevs tika aicināts pastāstīt, kas saimnieciskajā ziņā paveikts iepriekš un kas tiks darīts turpmāk. V.Dunajevs sacīja, ka nav īpaši gatavojies, jo neesot zinājis, ka būs jārunā, bet priekšsēde iebilda, ka viņš pats tādu iespēju lūdzis. Izpilddirektors sacīja, ka ierastie darbi turpinās. Viņš arī uzskata: nav pareizi, ka tagadējai priekšsēdei prasības ļoti atšķiras no iepriekšējiem domes vadītājiem. Nemitīgi jaunas prasības un kontrole traucējot strādāt. D.Kalniņa savukārt norādīja: par visām nepilnībām, ja tādas pašvaldībā būs, jāatbild viņai, tādēļ priekšsēde dara savu darbu un izpilddirektoram savukārt prasa pildīt savus pienākumus, lai nepilnību nebūtu.


NESASKAŅAS NEPATĪK

Iedzīvotāji vairākkārt teica, ka domē vajadzētu strādāt draudzīgāk – palīdzēt, vienam otru atbalstīt. Tika jautāts, kādēļ šajā sasaukumā izpilddirektoram uzlikts tik daudz pienākumu. D.Kalniņa norādīja, ka no V.Dunajeva tiek prasīts tikai tas, kas iekļauts pienākumu aprakstā. Daži iebilda, ka viens to nevarot paveikt. Tam D.Kalniņa piekrita un tādēļ gaida no V.Dunajeva ierosinājumu pieņemt vēl kādu darbinieku. Saruna par to bijusi, bet rīcība nesekojot. Arī par saimnieciskām vajadzībām, piemēram, Svētā Miķeļa svētkos par nebūšanām ar sabiedrisko tualeti, priekšsēde norādīja, ka tie ar izpilddirektoru pārrunāti, bet viņa rīcība joprojām tiekot gaidīta. D.Kalniņa atzina: V.Dunajeva sacītais, ka viņš palūgts, vai nevēlas iet pensijā, jo netiek ar pienākumiem galā, ir patiess.

Kāda iedzīvotāja norādīja, ka daudziem alsundzniekiem nepatīk nesaskaņas domē, un ieteica priekšsēdei uzņemties daļu izpilddirektora pienākumu: „Daudziem cilvēkiem laukos Voldemārs patīk: izpalīdzīgs, nakts laikā izdarīs, ja palūgs. Vai tiešām nevarat vienoties? Ja viņš tos papīrus nevar sarakstīt, tad palīdzi! Izdari tu to!”


VAI NEAIZVIETOJAMA?

Uz kādas alsundznieces jautājumu, kādēļ kasieres prombūtnē viņas vietā netiek norīkots cits cilvēks, lai iedzīvotāji var samaksāt, tika skaidrots, ka līdzīgi kā citās pašvaldībās kasiere savus pienākumus negrib citiem uzticēt, jo dokumenti jāaizpilda korekti. Iedzīvotāju šāds arguments nepārliecināja: „Mums nav jāskatās, kā ir citiem. Tas taču nav tik sarežģīti, ka cits to nevarētu. Ārstu un domes vadītāju var aizvietot, bet kasieri ne? Es nesaprotu.”


PILS UZTURĒŠANA PRASA NAUDU

Tuvākie plāni ir vidusskolas remonts, rotaļu laukuma izveide un pils remontdarbi. Visvairāk jautājumu bija par pili. „Bija iesniegums, ka kāds grib to pirkt. Kāpēc nepārdeva? Tā varēja ietaupīt pašvaldības naudu. Tagad mums katram uz turieni jāaiznes maisu ar naudu, lai to graustu salabotu. Un vēl nepietiks,” sacīja kāda sieviete.

A.Sokolovskis skaidroja, ka to pils daļu, ko plānots remontēt, neviens nav vēlējies iegādāties: „Gribēja pirkt sporta zāli.” Iedzīvotāji arī vaicāja, kādas būs izmaksas un kā projekta nauda tiks izmantota. Par to bez D.Kalniņas stāstīja arī nesen darbā pieņemtais attīstības nodaļas vadītājs Ronalds Veiss un muzeja vadītāja Inga Bredovska.


SĒDĒS IET KARSTI

Jautāta, kā deputāti apmeklē sēdes, D.Kalniņa atbildēja, ka labi – bijuši daži attaisnoti kavējumi. Viņa atzina, ka daudzos jautājumos sēdēs viedokļi ir atšķirīgi. „Mums nav vienprātības – katrs domājam citādi. Tad daudz diskutējam, un brīžam iet skaļi. Domāju, ka vēlēšanu emocijas pēc laika pierims un turpināsim strādāt,” sacīja priekšsēde. Iedzīvotāji jautāja: „Vai tiešām arī šeit, kur mēs esam tik maz, jāspēlē politiskās spēlītes?”

D.Kalniņai arī tika vaicāts, vai viņa kandidēs Saeimas vēlēšanās. Atbilde: „Jā, bet domāju – sarakstā kā pēdējā. Man nav nolūka iet no šejienes prom. Atnācu te, lai dzīvotu.”

Vēl tika apspriests Raiņa ielas pārbūves turpinājums. Tāpat D.Kalniņa aicināja ikvienu nākt uz domi, lai paustu savu viedokli, bet viņa paliek pie tā, ka katram jādara savi darbi, par ko viņš saņem atalgojumu.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs pavāram, konditoram, viesmīlim

SIA "Santande" (41203009094) Ventspilī piedāvā darbu PAVĀRAM, KONDITORAM (darbs ar rauga, kārtaino un smilšu mīklu) un VIESMĪLIM. CV sūtīt e-pastā: kupfernams@inbox.lv vai zvanīt pa tālr. 29218377, www.hotelkupfernams.lv.
Aptauja

Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?

Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi