Aizvērt

LABĀKIE BIOLOĢISKIE SAIMNIEKI LATVIJĀ

2017. gada 16. oktobrī, 08:00
Raksta autors: Daina Tāfelberga
LABĀKIE BIOLOĢISKIE SAIMNIEKI LATVIJĀ
"Sējēja 2017" laureāti Dace Antanovičus un Aigars Melderis atzīst, ka piedalīties konkursā bijis vērts nevis balvas dēļ, bet vairāk pašu apziņai, ka jau no sākuma viss darīts pareizi.
Foto: Aleksejs Koņkovs
Rumbas pagasta SIA "Lāses AM" īpašnieki Aigars Melderis un Dace Antanovičus saņēmuši Zemkopības ministrijas augstāko balvu "Sējējs" par Latvijā labāko bioloģisko lauku saimniecību.
Atzinība nopelnīta par gaļas liellopu audzēšanu uzņēmuma struktūrvienībā Kolumbi, kas ir Daces pārziņā.

„Patīkams satraukums, jo pirmoreiz esam izvirzīti tik nozīmīgai balvai – tas ir liels pagodinājums ikvienam zemniekam,” viņa atzīst. „Kļūt par labu bioloģisko saimniecību ir ļoti grūti, jo jāievēro daudz striktākas prasības nekā citiem.”

Saimnieki norāda, ka izvērtēšanā pavadīts daudz laika un ka žūrija gan bijusi laipna, taču vienlaikus stingra. Aigars piebilst, ka atzinība ir motivācija strādāt tālāk un labāk. Sākumā esot kautrējies dalībai konkursā piekrist, jo vēl par agru. Kolumbi ir diezgan jauna bioloģiskā saimniecība, jo Lāses AM, kas ilgstoši darbojas gaļas pārstrādē, liellopu audzēšanai pa īstam pievērsās tikai pirms pieciem gadiem, kad vajadzēja izšķirties: likvidēt vai attīstīties. Bet Dacei lopiņi esot sirdslieta: „Biju tajā mirklī gatava pierunāt vīru ņemt lopus, domājot par ģenētiku, audzēt tīršķirnes un izkopt arī tādas dzīvnieku līnijas, kādu Latvijā vēl nav, tā ganāmpulku stabilizējot un ražojot labu gaļu. Vienlaikus bioloģiski atjaunojām zālājus un ganības, jo nepietiek ar to, ka lopi skaisti izskatās – lai būtu rezultāts, tie pareizi jābaro.”

Vēl šogad konkursam Sējējs no mūspuses bija nominēta SIA Milzu! kā gada pārtikas pārstrādes uzņēmums un Skrundas zemnieku bioloģiskā saimniecība Valti, abas saņēmušas veicināšanas balvu. Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra Kuldīgas nodaļas vadītāja Daiga Mellere norāda, ka jau trešoreiz viena lielā balva nonāk pie mums, bet šogad augstu novērtējumu saņēmuši visi izvirzītie. Tas liecinot par konkurētspējas izaugsmi. Pērn Sējēju saņēma Vārmes Ezergaļu saimnieki Iveta un Dzintars Erdmaņi, vēl iepriekš atzinība tika laideniekiem Viktorijai un Gatim Zonenbergiem.
Komentāri
latvis
2017. gada 17. oktobrī, 08:46
AVIm nav kur žulti izgāzt? :)
AVI
2017. gada 16. oktobrī, 22:22
Vai Dārzniecības ielas izbūve Kuldīgā nepārvēršas par SIA Saldus ceļinieks "perfomanci", cik vēl ilgi būs jāgaida!?
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kā vērtējat policiju darbu Kuldīgā?
Labi strādā abas policijas.
Labi strādā pašvaldības policija.
Labi strādā Valsts policija.
Neviena nestrādā labi.
Mani tas neskar.
Kurzemnieks Horoskopi