Aizvērt

Mammu iedrošinājumam un atbalstam

2017. gada 18. oktobrī, 04:00
Raksta autors: Inguna Spuleniece
Mammu iedrošinājumam un atbalstam
Kuldīgas sociālā dienesta darbiniece Inga Mālniece ar vecākiem un bērniem strādā jau deviņus gadus, jo tas ir sirdsdarbs. Tagad viņa mācās arī par pirmās emocionālās palīdzības jeb PEP mammu.
Foto: Lāsma Reimane
Kuldīgas novada sociālā dienesta nodarbību vadītāja Inga Mālniece divus gadus mācās par pirmās emocionālās palīdzības jeb PEP mammu. Vēl atlicis gads, lai to nostiprinātu profesionāli, bet pie pirmajām ģimenēm Inga jau devusies. PEP mammu kustība Latvijā ir jauna, pagaidām mācības beigušas 15 sievietes.
TURPINĀJUMS IESĀKTAJAM

„Ar mammām un bērniņiem Kuldīgā strādāju jau deviņus gadus,” stāsta Inga. „Esmu māmiņu kluba vadītāja, sadarbībā ar biedrību Dardedze vadu Sargeņģeļu grupu un Montesori nodarbības. Par PEP mammām izlasīju psiholoģijas centra Linda mājaslapā. Sapratu, ka varu zināšanas un prasmes papildināt, ar ģimenēm strādāt individuāli.”

PEP mamma pie ģimenes dodas uz mājām: „Šī saskarsme ir personiskāka. Sociālā dienesta direktores vietniece Anda Šlakorciņa saka: es darot būtisku preventīvo darbu. Mammas, kuras mani jau pazīst, nāk un uzrunā. Viņas aizvien vairāk uzdrošināsies lūgt palīdzību, aprunāties, jo katrai ir kāda situācija, kurā vajadzīgs iedrošinājums, emocionāls atbalsts.”


ARĪ BEZ MAKSAS

Pagaidām Inga PEP mammas pakalpojumus sniedz bez maksas: „Esmu ieguvusi praktizēšanas atļauju. Strādāju sociālajā dienestā, bet arī dodos pie ģimenēm uz mājām. Kad profesionālo kursu pabeigšu, tas būs maksas pakalpojums. Pieļauju, ka mammām, kuras nespēj maksāt, manu palīdzību piedāvās sociālais dienests, bet citām par konsultāciju būs jāmaksā.” Inga zinot, ka citur Latvijā pusotras stundas konsultācijas cena ir 15 eiro. „Pārrunājam praktiskus jautājumus, kuriem ģimenes ārsts vizītei atvēlētajā laikā nevar pievērsties. Mūsu sarunā mājās ir bērnam droša vide, un arī mamma vairāk atveras.”


KOPŠ BĒRNA DZIMŠANAS

Ingas pašas ģimenē aug desmit un piecus gadus veci dēli: „Kopš pirmā dēliņa dzimšanas sāku vadīt māmiņu klubu, izmācījos par Montesori pedagoģi. Man tā ir sirdslieta. Bērnus tiešām redzu kā Latvijas nākotni – viņos jāiegulda. Kad piedzima pirmais dēls, Kuldīgā biju ienācēja. Man radās ļoti daudzi jautājumi, kurus PEP mamma tagad varētu palīdzēt atbildēt. Toreiz daudz palīdzēja māmiņu klubs. Par klubu saņemu siltus pateicības vārdus un saprotu, ka mammām ir būtiski sanākt kopā.”


• PEP – pirmā emocionālā palīdzība domāta vecākiem no bērna dzimšanas brīža līdz trīs gadu vecumam.
• PEP mamma ir apguvusi īpašas zināšanas un prasmes un palīdz citiem vecākiem, pārsvarā dodoties pie ģimenes mājas vizītēs:
- stāsta, kā palīdzēt mazulim pēc dzimšanas pielāgoties pasaulei,
- palīdz dažādās grūtībās, ar vecākiem pārrunā mazuļa ikdienas aprūpi,
- palīdz atšķirt grūtības, kas saistītas ar bērna augšanas un attīstības krīzēm, no tādām, kurās vēlams iesaistīt citu profesionāli: ārstu, psihologu, psihoterapeitu,
- atbalsta gan vesela, gan slima bērna aprūpē (stacionārā).


Māmiņu klubā darbojas mammas ar bērniem no trim mēnešiem līdz pusotram gadam. Tiek runāts par bērna intelektuālo un fizisko attīstību, prasmēm un rotaļāšanos. Klubā viesojas dažādi speciālisti. 16. oktobrī 10.00 ar mammām un mazuļiem strādās aromterapeite Evita Sundare.
Rotaļu nodarbības bērniem no pusotra līdz trim gadiem I.Mālniece vadīs reizi nedēļā, kad novembrī sociālais dienests atgriezīsies savās telpās Kuldīgā, Dzirnavu ielā 9.
Montesori nodarbības bērniem no divarpus līdz pieciem gadiem notiek pēc vienošanās. I.Mālnieces tālr. 28325904.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kā vērtējat policiju darbu Kuldīgā?
Labi strādā abas policijas.
Labi strādā pašvaldības policija.
Labi strādā Valsts policija.
Neviena nestrādā labi.
Mani tas neskar.
Kurzemnieks Horoskopi