Aizvērt

Ar dziesmām dievnamā, līdz ceļiem jūrā

2017. gada 18. oktobrī, 06:00
Raksta autors: Anete Veinberga
Ar dziesmām dievnamā, līdz ceļiem jūrā
Kora dzimšanas dienas tradīcija – iebrist jūrā, lai tur vai kas. Šoreiz drosmīgākie ir (no labās) Igo Kūlainis, Aldis Orniņš, Dina Poriņa un Ilmārs Rutkovskis. Gumijas zābakos viņus atbalsta Inta Laķe.
Foto: "Rātes" arhīvs
Tradīcija ir svēta lieta – tā var teikt par Kuldīgas kamerkori "Rāte", kas oktobrī savu gadskārtu, šoruden jau 27., allaž svin ar īpašu rituālu: dziedāt kādā Kurzemes vai citā baznīcā un basām kājām iebrist jūrā.
DZIMŠANAS DIENAS SVINĪBĀS

Šoreiz kolektīvs vispirms devās pie tuviem kaimiņiem – uz Aizputes katoļu jauno dievnamu. Rāte dziedāja savu iemīļoto garīgo repertuāru: Riharda Dubras, Ērika Ešenvalda, Lūcijas Garūtas, Jurjānu Andreja, Ādolfa Ābeles, agrākā Kuldīgas katoļu mācītāja Romana Grantovska u.c. dziesmas. Kopā ar nelielās draudzes ļaudīm ciemiņus sagaidīja priesteris Mariušs Kempa, kurš kori paslavēja par tradīciju – katrai jaunai dziesmotai sezonai izlūgties svētību. Ar cienastu viesi laipni tika uzņemti vecajā katoļu dievnamā, tagad draudzes namā.

Tālāk neiztrūkstošais brauciens uz jūru, jo kora rituāls ir par spīti aukstumam iebrist ūdenī basām kājām. Tam izraudzīta vieta pie Akmeņraga bākas netālu no Pāvilostas, tiesa – šoreiz sadūšojās vien daži, jo vējš bija pamatīgs un uz brīdi no gaisa nonāca pat krusas šalts. Sasildīties ļāva kāpiens 37 m augstajā mūra tornī – bākā, un skats no augšas bija tā vērts. Kādus brīnumus akmeņu un dzintara izskatā izskalo jūras viļņi, aizrautīgi rādīja bākas saimniece Taņa. Ar kūpinātām vimbām padusē dziedātāji tālāk devās uz atpūtas vietu Pāvilostā, jo lietus dēļ svinībām nācās meklēt pajumti. Par dzimšanas dienas torti parūpējās koriste, savulaik arī kormeistare Valda Gurina, kura tāpat kā Aldis Orniņš un Iveta Eglīte Rātē joprojām dzied kopš kolektīva dibināšanas. Bet šogad kolektīvu papildinājušas trīs jaunas sieviešu balsis: soprānos Eva Zorgenberga un Monta Svilpe, altos Liene Bulava.


PAŠIEM SAVS TAUTASTĒRPS

Jaunajā sezonā vissvarīgākais notikums, protams, būs nākamgad Latvijas simtgades Dziesmu svētki, kuros koris piedalīsies ne vien noslēguma koncertā Mežaparka estrādē, bet arī vokāli simfoniskajā koncertā arēnā Rīga. Par godu šim notikumam Rāte beidzot tiks pati pie saviem Kuldīgas tautastērpiem. Tuvākajā laikā plānots uzstāties valsts neatkarības gadadienā, bet Adventa laikā – kopā ar Rīgas Mazās ģildes kori Sonore, kas ir sens Rātes draugs un, starp citu, nupat nosvinējis 30. jubileju, uz kuru draugus apsveikt devās arī kuldīdznieku pārstāvji.


Attēlā galerijā - Kuldīgas kamerkoris Rāte 27. gadadienas koncertā Aizputes jaunajā katoļu baznīcā. Centrā diriģents Andis Groza un priesteris Mariušs Kempa.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kā vērtējat policiju darbu Kuldīgā?
Labi strādā abas policijas.
Labi strādā pašvaldības policija.
Labi strādā Valsts policija.
Neviena nestrādā labi.
Mani tas neskar.
Kurzemnieks Horoskopi