Aizvērt

Balles vietā – talka un atbalsts

2017. gada 18. oktobrī, 08:00
Raksta autors: Laila Liepiņa
Balles vietā – talka un atbalsts
Kazdangā zemnieku saimniecības "Jaunkalni" nodegušajā vecajā kaltē 100 talcinieku savāca vairākas kaudzes metāla atlieku un četros milzīgos ugunskuros sadedzināja ēkas koka detaļas. Priekšplānā: kuldīdznieks Mārtiņš Mednieks un Aizputes mācītājs Erlands Lazdāns.
Foto: Aivars Vētrājs
14. oktobrī, kad bija paredzēts iesvētīt Kazdangas zemnieku saimniecības "Jaunkalni" jauno kalti, notika arī tās īpašnieku, Laidu pagastā dzīvojošās Zonenbergu ģimenes draugu rosināta talka, lai sakoptu pēkšņā ugunsgrēkā nodegušo veco kalti.
Jaunā objekta svinīgai atklāšanai Zonenbergi gatavojās veselu gadu – bija paredzēta saimniecības 25 gadu balle. Taču Viktorijas un Gata plāniem svītru pārvilka ugunsnelaime – 24. septembrī nodega vecā graudu kalte ar visu sēklu rudens un pavasara sējai.

Pēc draugu Riharda Krastiņa, Modra Kraukļa un Egila Sviķa iniciatīvas visi uz jubileju lūgtie viesi saņēma aicinājumu balles datumā pulcēties talkā pie nodegušās kaltes. Tērpušies darba drēbēs, spītējot lietum, aptuveni 100 talcinieku vāca un kurināja koka daļas, sašķiroja metāla atliekas. Pēc tam visi cienājās ar ugunskurā vārītu dārzeņu-sēņu zupu un torti.

Bet jaunās kaltes iesvētīšanā Aizputes luterāņu mācītājs Erlands Lazdāns teica: „Ko Dievs tavā sirdī ielicis, tas jādara. Zonenbergi 25 gadus savu uzdevumu pildījuši godprātīgi un ar labiem rezultātiem un darīs to arī turpmāk.” Ar klusuma brīdi tika pieminēta Saulkrastos mājas sprādzienā bojāgājušā pirotehniķa Ilmāra Āboliņa ģimene – Jaunkalnu ballē bija paredzēts viņa rīkots salūts. Viktorija un Gatis pateicās sanākušajiem un īpašu paldies teica tiem, kuri nelaimes brīdī bija klāt ar palīdzību.


Zonenbergu ģimenes īpašais PALDIES:
Dzintrai Mežkovskai, SIA Juna-1, Arnoldam Sergejevam, māsai Gitai Ozolai ar ģimeni, mācītājam Erlandam Lazdānam, Vilim Grāmatniekam, Dainim Šēlim, SIA Baltic Agro kolektīvam, īpaši Jānim Cielavam, Egilam Sviķim, Jānim Razovickim, izdevniecības Saimnieks LV vadītājam Rihardam Krastiņam, Modrim Krauklim ar ģimeni no kompānijas Monsanto, SEB bankas kolektīvam, īpaši Ievai Krēķei, Lienei Uplejai un Jānim Bierandam, uzņēmumu Konekesko un Pretpils kolektīvam.
Komentāri
Brigita
2017. gada 18. oktobrī, 09:55
Tas visu var, kas ir kopā ar Dievu! Patiess prieks par tik krietnām zemnieku ģimenēm, kurās privātā dzīve, darbs un rūpes par darbiniekiem ir uzticētas mūsu Kungam. Tā ir sakne- dzīvais Vārds- , uz kuru balstoties, var pastāvēt mūsu Latvija!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs datoru sistēmu tehniķim

Nacionālo bruņoto spēku Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štābs (90000040549) aicina darbā DATORU SISTĒMU TEHNIĶI (civilā darbinieka amats). Motivācijas vēstuli, CV un izglītību apliecinoša dokumenta kopijas iesniegt līdz 16. novembrim Ventspils ielā 102, Kuldīgā, vai e-pastā: NG4BDEHQS1@mil.lv. Vairāk pa tālr. 63403613 vai mājaslapā: https://www.facebook.com/ KurzemesBrigadesKaraviriZemessargi/.
Aptauja
Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?
Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi