Aizvērt

Skaistumkopšana – pieprasīta specialitāte

2017. gada 20. oktobrī, 08:00
Raksta autors: Iveta Grīniņa
Skaistumkopšana – pieprasīta specialitāte
Valsts eksāmenā masieres prasmes rāda Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikuma audzēknes Zane Priedolte (priekšplānā) un Evita Kutkovska.
Foto: Laila Liepiņa
Desmit Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikuma SPA speciālistes trešdien lika valsts eksāmenu, un pirmoreiz tas notika jaunajās telpās Pilsētas laukumā 6 (agrākajā viesnīcā).
Topošajām SPA speciālistēm tur iekārtoti trīs kabineti, sagādātas kušetes un inventārs. Ēkā atrodas arī citas mācību telpas un kopmītnes.


GAN TEORIJA, GAN PRAKSE

Programmas Skaistumkopšanas pakalpojumi kvalifikāciju SPA speciālists tehnikumā var apgūt jau sesto gadu. Pirmajā grupā mācījās arī Laura Zeidaka, kura nu ir pasniedzēja: „Pēc skolas beigšanas meitenes ātri vien atrod darbavietu, piemēram, Gita Skrodere strādā Kuldīgas salonā Mocca un Piena muižā Sieksātē, kur ir arī mūsu audzēknes Agnese Rozevska, Marlēna Meiere un Zane Komarovska. Pusotrā gadā studentes apgūst dažādus masāžas veidus, citas ķermeņa un sejas kopšanas procedūras, mācās pagatavot dabīgo kosmētiku. Bet ir arī teorētiskie priekšmeti – anatomija, sanitārijas, higiēnas, uzturmācības pamati, viesmīlība, ētika un etiķete, arī tirgzinības, jo audzēknēm jāprot vadīt savu uzņēmumu. Praksei veltīta liela uzmanība, sākumā meitenes trenējas viena ar otru, pēc tam iesaista draugus un radus. Masiera darbu var darīt tie, kuriem patīk cilvēki.”


AR IZVĒLI APMIERINĀTAS

„Mans galvenais mācību ieguvums ir cilvēki, ar kuriem iepazinos, un, protams, profesija,” saka Agnese Ungerte, kura valsts eksāmenu nolikusi uz deviņi. „Praksē biju Kuldīgas slimnīcas rehabilitācijas nodaļā, kur sapratu, ka skola devusi labu pamatu. Man patīk tikties ar cilvēkiem, un ir gandarījums, kad esmu darījusi labu un viņi smaida.” Agnese uzsver: viss mācītais noder: „Jau otrajā vai trešajā mēnesī sākām praktiskās nodarbības.”

Šogad specialitāti apgūst 21 audzēkne, arī Gerda Bebriša, kura tehnikumā mācās jau trešo reizi – pirms tam ieguvusi tūrisma speciālistes un manikīres arodu: „Te ir ļoti interesanti, un masāžas prasme noderēs arī tam, lai palutinātu savus mīļos.” Ar izvēli apmierināta ir arī Sindija Bergmane: „Jau skolā papildus mācījos bioloģiju – ar domu, ka profesija būs saistīta ar cilvēka ķermeni, bet ieceri uz laiku biju nolikusi malā. Pamanīju tehnikuma piedāvājumu, un esmu priecīga, ka to apgūstu.”
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kā vērtējat policiju darbu Kuldīgā?
Labi strādā abas policijas.
Labi strādā pašvaldības policija.
Labi strādā Valsts policija.
Neviena nestrādā labi.
Mani tas neskar.
Kurzemnieks Horoskopi