Aizvērt

Trīsdesmitgadu karš – pie Nabes ezera

2017. gada 25. oktobrī, 08:00
Raksta autors: Maija Jankovska
Trīsdesmitgadu karš – pie Nabes ezera
Kuldīgas novadā netālu no Nabes ezera filmējoties Francijas, Vācijas un Latvijas dokumentālajā seriālā Dzelzs laikmets, Jānis Zaicevs no Aizputes iejūtas vācu algotņu nometnes dzīvē.
Foto: Lāsma Reimane
Visu nedēļu mūspusē notiek filmēšana – Francijas, Vācijas un Latvijas kopražojuma dokumentālajā seriālā "The Age of Iron" ("Dzelzs laikmets") inscenētās ainas tiek filmētas Latvijā, vispirms Kurzemē – Jūrkalnē, Ēdoles pilī, Padurē netālu no Nabes ezera –, pēc tam arī Rīgā, Cēsīs un citviet.
Galvenās lomas atveido vācu un franču aktieri, bet nelielās lomās un masu skatos piedalās arī aptuveni 200 latviešu, tostarp kādi 50 cilvēki no Kurzemes, arī vairāki Kuldīgas jauniešu teātra Focus dalībnieki un citi novada ļaudis. Kuldīgas tehnoloģiju un tūrisma tehnikuma audzēknis Kristaps Albrehts iepriekš nav filmējies un šo pieredzi raksturo kā ļoti interesantu. Seriālā viņš tēlo karavīru, vakar piedalījies masu skatos – vajadzējis iet karā. Pirmo lomu mūžā vakar nospēlējis arī divus mēnešus vecais kabilnieks Jānis Mazais, kurš visu filmēšanas laiku rāmi nogulējis.

17. gadsimtā Trīsdesmitgadu karš Eiropā bija cīņa par ietekmi starp nesamierināmiem kristīgās ticības virzieniem: katolicismu un protestantismu. Seriālā notikumi tiks izstāstīti no sešu vēsturisku personāžu skatpunkta, lai radītu priekšstatu, kā tas bijis – dzīvot un arī mirt šajā vēstures posmā. Dokumentālo epizožu inscenējumos aktieri atveido tālaika notikumus, taču tie tiks papildināti ar vēsturnieku komentāriem, lai izprastu sarežģīto kara gaitu.

Galvenais iemesls, kādēļ šim nolūkam izvēlēta Latvija, ir neskartā daba, kas piemērota senatnes notikumu atainošanai. Taču kinodarba veidotāji atzinīgi izsakās arī par vietējo filmēšanas komandu, finansiālajiem aspektiem, ēdināšanu un pagaidām lieliskajiem laika apstākļiem.

Pirmizrāde plānota nākamā gada oktobrī televīzijas kanālos ARTE un ZDF, pēc tam vairākās citās Eiropas sabiedriskajās televīzijās. Interesi izrādījusi ar Latvijas Televīzija.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs datoru sistēmu tehniķim

Nacionālo bruņoto spēku Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štābs (90000040549) aicina darbā DATORU SISTĒMU TEHNIĶI (civilā darbinieka amats). Motivācijas vēstuli, CV un izglītību apliecinoša dokumenta kopijas iesniegt līdz 16. novembrim Ventspils ielā 102, Kuldīgā, vai e-pastā: NG4BDEHQS1@mil.lv. Vairāk pa tālr. 63403613 vai mājaslapā: https://www.facebook.com/ KurzemesBrigadesKaraviriZemessargi/.
Aptauja
Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?
Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi